Funkcjonowanie przedszkola w miesiącach wakacyjnych: lipiec- sierpień 2023

Rodziców potrzebujących skorzystania z  usług przedszkola w miesiącach wakacyjnych  lipiec –sierpień 2023 r  , informujemy o możliwości złożenia deklaracji (w wersji papierowej)  wyłącznie we wskazanym  terminie 22.05.2023- 12.06.2023 r   z uwagi na organizację i ustalenia ze współpracującą placówką w tym zakresie : z Przedszkolem Samorządowym Nr 87 przy ul. Magnoliowej 13 mieszczącym się w budynku Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Nr 5 w Białymstoku. Deklaracja powinna być wypełniona zgodnie ze wskazaniami,  podpisana przez rodziców/opiekunów prawnych dziecka.

Zainteresowani rodzice, którzy w tym okresie podejmują pracę zawodową  wypełniają i dostarczają deklarację we wskazanym terminie do Pań dyżurujących przy drzwiach przedszkola.

Informujemy Rodziców wychowanków, iż w okresie wakacyjnym w miesiącu lipcu 2023 r

w „ Rumiankowym Przedszkolu będzie obowiązywała przerwa wakacyjna , a  w miesiącu sierpniu  2023 r będą funkcjonowały dyżurujące grupy łączone ( zgłoszone dzieci z naszej placówki oraz  z PS Nr 87) .

Z uwagi na możliwości organizacyjne przedszkola i zapewnienie właściwych działań dydaktyczno- wychowawcz0o-opiekuńczych   (mniejsza liczebność kadry pedagogicznej, konieczność udzielania urlopów wypoczynkowych pracownikom, w tym zaległych) zwracamy się do Rodziców/opiekunów prawnych dzieci z prośbą  o  realne i przemyślane składanie deklaracji korzystania z usług przedszkola w okresie wakacyjnym w podanych terminach.

Apelujemy do Rodziców o przestrzeganie zapisów Konwencji o Prawach Dziecka, zgodnie z którą dziecko  ma prawo do odpoczynku, a więc do przerwy w uczęszczaniu do przedszkola.

dodatkowo informujemy:

Składania deklaracji po wyznaczonym terminie (po 12.06. 2023 r) zgłoszenia na miesiąc sierpień 2023 przyjmowane i rozpatrywane będą wyłącznie w przypadku wolnych miejsc oraz na podstawie pisemnego uzasadnienia złożonego wraz z wypełnionym wnioskiem deklaracji do dyrektora Przedszkola Samorządowego Nr 77 „ Rumiankowe przedszkole” im. Simony Kossak w Białymstoku  .