Wycieczka 6-latków na zakończenie edukacji przedszkolnej

W dniu 19 czerwca 2023 roku dzieci z grupy III „ Biedronki” i z grupy V  „ Sowy” na zakończenie edukacji przedszkolnej w „ Rumiankowym Przedszkolu” zapraszamy na wycieczkę do Zaścianku Dobrzyński w miejscowości Góra/ koło Krypna(25 km od Białegostoku).

Zaścianek Dobrzyński położony jest w Dolinie Narwi z sielską, staropolską zabudową i  atmosferą w otoczeniu ogrodów kwiatowych i zielników. Dzieci spędzą tam czas na warsztatach:

- wytwarzania naturalnych mydełek glicerynowych z dodatkiem suszonych kwiatów, ziół, barwników i zapachów.

- ucieranie w kamiennych moździerzach cukru smakowego z dodatkiem kwiatów jadalnych ozdobnie zapakowanych.

Na dzieci będą również organizowane zabawy plenerowe: wyścigi w workach, przeciąganie liny, dyskoteka itp., oraz zabawy na placu zabaw. Będą mogły poznać zmysłowo uprawiane zioła oraz kwiaty z ogrodzie. Poobserwować otaczającą przyrodę podlaską.

Podczas pobytu w Zaścianku dzieci będą miały przygotowany ciepły posiłek  przez przedszkole.

Koszt organizowanej wycieczki z pobytem i warsztatami dla dzieci oraz  dojazdem autokarowym i busem wynosi -90 zł/dziecka.

Wyjazd z przedszkola planowany jest o godz. 9.00.

Powrót do przedszkola planowany jest około 14.00

Prosimy rodziców o zgłaszanie dzieci i wpłacanie podanej kwoty

do nauczycielek grup III i V  w terminie do dnia: 07 czerwca 2023 r

Dzieci 5-letnie z grupy III „ Biedronki” również uczestniczą  w wycieczce przyrodniczej do Krypna  , dlatego prosimy Rodziców o wpłacanie do nauczycielek grupy  w/w kwoty