Dodatkowe informacje dotyczące składania deklaracji przez rodziców

Rodziców wychowanków „ Rumiankowego Przedszkola” prosimy o dokładne zapoznanie się procedurami bezpieczeństwa oraz  kryteriami przyjęć dziecka do przedszkola w okresie epidemii COVID-19  wskazanymi przez Prezydenta Miasta Białegostoku, które zamieszczono   na stornie internetowej przedszkola w zakładce : aktualności/ogłoszenia   w dniu 15. 05.2020 roku oraz na stronie internetowej Miasta Białegostoku pod adresem: https://www.bialystok.pl/
Rodzice zainteresowani przyprowadzeniem dziecka do placówki, powinni przesłać do dnia 20 maja 2020 roku do godz. 15.00 w formie skanu na adres mailowy przedszkola: ps77@um.bialystok.pl stosowne dokumenty:  deklarację z klauzulą RODO,  oświadczenia o zatrudnieniu rodziców, oświadczenie o stanie zdrowia dziecka i zgodę na pomiar temperatury ciała dziecka z klauzulą RODO. (pełna dokumentacja)

Informujemy,iż Klauzula RODO znajduje się w załączniku z dokumentacją we wcześniejszym ogłoszeniu . Podajemy dodatkowo dane do klauzuli RODO: Administrator- Przedszkole Samorządowe Nr 77 „ Rumiankowe Przedszkole” im. Simony Kossak w Białymstokuinspektor RODO : inspektor@kancelaria-explico.pl

Zainteresowani Rodzice mają obowiązek dostarczenia oryginału deklaracji i wskazane wyżej  dokumenty podczas pierwszego przyprowadzenia dziecka do placówki, w zaklejonej i podpisanej kopercie z imieniem i nazwiskiem dziecka

Dyrektor Przedszkola oraz  powołana  Komisja Rekrutacyjna przestrzegając kryteriów kwalifikacji  wskazanych przez organ prowadzący na czas funkcjonowania przedszkole w okresie  pandemii wywołanej przez COVID-19 , dokona rekrutacji  zadeklarowanych przez rodziców dzieci do dnia 20.05.2020 roku do godz. 15.00.

Rodzice dzieci zostaną powiadomieni o wynikach rekrutacji w dniach 21-22.05.2020  mailowo lub telefonicznie

Przy kwalifikacji dzieci do przedszkoli uwzględnione zostaną w pierwszej kolejności następujące wymagane  kryteria:

W przypadku mniejszej liczby zgłoszonych dzieci niż liczba dostępnych miejsc zostaną zastosowane dodatkowe kryteria (przy zachowaniu zasady, że rodzic/-ce pracuje/-ją):

Jeśli zastosowanie ww. kryteriów nie wypełni limitu miejsc posiadanych przez przedszkole, przy zachowaniu zasady pracujących rodziców, zastosowane zostanie kryterium punktów uzyskanych przez dane dziecko podczas jego rekrutacji do przedszkola (zaczynając od najwyższej wartości) oraz wieku dziecka (rozpoczynając od dzieci najstarszych: uwzględniając rok, miesiąc i dzień urodzenia).

W przypadku większej liczby chętnych niż możliwości organizacyjnych przedszkola organ prowadzący  w porozumieniu z dyrektorem macierzystej placówki, wskaże dziecku inne przedszkole, w którym zostanie  otoczone opieką.

Niezgłoszenie się dziecka w terminie wskazanym w deklaracji będzie równoznaczne  z rezygnacją z miejsca i nie gwarantuje rezerwacji miejsca w placówce.

Warto również pamiętać, że Rodzice po 24 maja 2020 roku  nadal mogą korzystać

z zasiłku opiekuńczego.