Tydzień Bajek Polskich

Sowy realizowały projekt edukacyjny ,,Tydzień Bajek Polskich”. Bajki polskie są szczególnie piękne. Fabuła ich jest prosta, ale jednocześnie bardzo ciekawa. Poznaliśmy następujące bajki: Bolek i Lolek, Reksio, Baltazar Gąbka oraz Miś Kudłatek. Dnia 5 listopada obchodziliśmy w naszej grupie ,,Dzień Postaci z Bajek”. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Dzieci z grupy Sowy tego dnia wyruszyły w podróż do krainy bajek. Wysłuchały fragmentów znanych bajek a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty oraz bohaterów na podstawie ilustracji. Przedszkolaki na chwile zamieniły się w ,,Księżniczkę na ziarnku grochu” i oddzielały ziarenka grochu od fasoli. Były również zabawy ruchowe, konkurencje, tańce z balonami, zabawy z chustą animacyjną, oglądanie książeczek oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Kolorowaliśmy kolorowanki przedstawiające bohaterów polskich bajek: Reksia, Bolka i Lolka. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest również doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i na długo zostanie w ich pamięci.