Warzywa i owoce lata

„Witaminki, witaminki, dla chłopczyka i dziewczynki,

wszyscy mamy dziarskie minki, bo zjadamy witaminki.”

Styl życia i właściwe żywienie mają ogromny wpływ na długość i jakość naszego życia, dlatego istotne w rozwoju każdego człowieka jest kształtowanie prawidłowych nawyków odżywiania już od najwcześniejszych lat. W tym tygodniu poznawaliśmy owoce i warzywa lata. Pszczółki grały w memory i domino owocowo-warzywne. Wybraliśmy się również do pobliskiej lodziarni na pyszne lody. Ta zimna i jakże smaczna niespodzianka, w upalny dzień sprawiła Dzieciom ogromną radość. Każdy Przedszkolak mógł samodzielnie wybrać swój ulubiony smak. Wspaniale było patrzeć na uśmiechnięte i kolorowe od lodów buzie Dzieci :) Wyjście do Lodziarni było również okazją do przypomnienie sobie zasad obowiązujących podczas wyjść poza teren przedszkola oraz umiejętnego zachowania się w miejscach publicznych. Pod koniec tygodnia nie zabrakło skosztowania, dostępnych w tym okresie, owoców. Każdy przedszkolak przygotowywał sobie owocowy szaszłyk (i to nie jeden;)). Wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni zakończyli tydzień o zdrowym odżywianiu.