Webinarium

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z materiałem:

"Zabawy wyciszające dla dzieci w wieku przedszkolnym"

ZAJĘCIA DODATKOWE W ROKU SZKOLNYM 2023/ 2024

Zajęcia z tańca – TWIST – poniedziałek 14: 10 – 14: 40

Piłka nożna Kinder Coach - środa 15: 00 – 15: 30

Podziękowania:

Serdecznie dziękujemy

Rodzicom Tymona za ofiarowanie dekoracji do sali.

»

Rodzicom Szymona za ofiarowanie ozdób na okna.

»

Rodzicom Rozalii za ofiarowanie na rzecz grupy fotobudki na Dzień Pluszowego Misia

»

Rodzicom Tobiasza za wsparcie  w postaci przekazanych środków higienicznych.

»

Rodzicom Stasia za podarowanie zabawek i książek.

Z życia grupy

Kwiecień

To miesiąc, w którym m. in. dowiadujemy się jak dbać o naszą Planetę – Ziemię, środowisko, zwierzęta, rośliny i o Nasze zdrowie.

Dzień Matematyki

"Matematyka nie jest trudna ani nudna.
Zwłaszcza jeśli zaprzyjaźnimy się z nią od dziecka” - Arystoteles

Warsztaty "Puchata radość"

Zagościły u nas alpaka Argument, koza, króliczki i szynszyl. Dzieci podczas spotkania poznały wiele ciekawostek o naszych „gościach”. Miały okazję nakarmić oraz pogłaskać zwierzątka,  a także wykonać pamiątkowe zdjęcia. Podczas spotkania przedszkolaki miały możliwość przejść się ścieżką sensoryczną a na zakończenie spotkania otrzymały materiały do wykonania pracy plastycznej – alpaki. Spotkanie wywołało wiele uśmiechu na twarzach dzieci i była to dla nas prawdziwa „Puchata radość”.

Marzec

Dzieci poznały przysłowie „W marcu jak w garncu” i dowiedziały się, co to oznacza. Motylki przypomniały sobie nazwy występujących w okresie przedwiośnia zjawisk atmosferycznych tj. deszcz, wiatr, słońce, śnieg, chmury, utrwalały oznaczające je symbole graficzne, które posłużyły nam również do ugotowania  „marcowej zupy pogodowej”. Bawiliśmy  się w wiatr, zatańczyliśmy wiosenny taniec z wykorzystaniem wstążki . Poczuliśmy, co to naprawdę znaczy marcowa pogoda.

Styczeń

Styczeń w naszym przedszkolu był bardzo pracowity. Intensywnie przygotowywaliśmy się do zbliżającej się wielkimi krokami uroczystości- Dnia Babci i Dziadka. Z wielkim zaangażowaniem samodzielnie wykonywaliśmy upominki i rozmawialiśmy o naszych rodzinach.

Kiermasz Świąteczny

Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu odbył się kiermasz świąteczny. Podczas jego trwania można było zakupić przepiękne dekoracje świąteczne: choinki, bombki, stroiki, kartki. Przedszkolaki włożyły wiele serca i pracy                w przygotowanie rzeczy na kiermasz.

Grudzień

Doczekaliśmy się…przyszedł grudzień i świąteczna atmosfera. W naszej sali pojawiły się dekoracje zimowe i świąteczne. Dzieci ubrały choinkę a za oknem pojawił się śnieg. Spacerowaliśmy w okolicy przedszkola i bawiliśmy się na śniegu.