Nasze zmysły

W ostatnim czasie dzieci z grupy Biedronki miały okazje zapoznać się ze zmysłami które posiada człowiek - wzrok, słuch, dotyk, smak i węch. Zmysł dotyku ćwiczyły za pomocą balonów, w których ukryte zostały różne przedmioty. Dzieci poprzez dotyk mały za zadanie rozpoznać jaki przedmiot znajduje się w balonie oraz dopasować go do wybranego słoiczka. Zmysł słuchu rozwijały poprzez rozpoznawanie instrumentów z zasłoniętymi oczami. Wspólnie stworzyły tablice sensoryczną z figur geometrycznych oraz ścieżkę sensoryczną.