Urodziny Simony Kossak- Święto Patrona

30 czerwca 2023 r w " Rumiankowym Przedszkolu" obchodziliśmy Święto Patrona. W tym dniu Simona Kossak obchodziłaby 80- te urodziny. Przedszkolaki we wszystkich grupach spędzały ten dzień w obecności Simony Kossak, o której Panie opowiadały, prezentowały filmy i zdjęcia z albumu Lecha Wilczka " Spotkanie z Simoną". Dzieci po zajęciach udały się na przyrodnicze- badawcze wycieczki w okolice przedszkola na pobliską łąkę , by przy pomocy szkieł powiększających, lornetek poznać życie owadów i poobserwować ptaki śpiewające w pobliskiej olszynie. Tego dnia powstawały w grupach piękne portrety Simony Kossak oraz rysunki prezentujące białowieski świat przyrody patronki przedszkola. Urodziny nie obyły się bez cukierków, więc w każdej grupie można było tego dnia poczęstować się ulubionymi "zozolami" .

To był niezapomniany dzień, w którym o Simonie Kossak dużo się mówiło i świętowało w każdej grupie przedszkolnej.

większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5 większy obrazek nr 6 większy obrazek nr 7 większy obrazek nr 8