Dzień Dziecka

Wtorkową imprezę rozpoczęliśmy od dyskoteki przy największych dziecięcych hitach. Jeszcze przed śniadaniem dzieci miały okazję pobawić się w maskach leśnych zwierząt i wcielić się w postaci z bajek. Każdy znalazł coś dla siebie. W naszej sali pojawiły się krasnoludki, wróżki, smoki, rycerze, królowie i inne sympatyczne stworki. Na grupowym parkiecie wszystko mogło się wydarzyć: wilk zatańczył ze świnką, a bociek uciekał przed żabką😊

Po posiłku dzieci zmierzyły się z konkurencjami sportowymi. Było rzucanie woreczkiem do koła hula-hop, wyścigi na czworakach w tunelu, podawanie piłki w kole za pomocą nóg, podawanie balona w skłonie czy też spacer z bardzo długim wężem.

Dzieci pomogły wężowi pokonać trudny tor przeszkód: współpracowały parami, przechodząc po krzesłach, przez hula-hop i pod stolikiem. To było trudne zadanie, lecz Motylki poradziły sobie śpiewająco. Konkurencje sportowe przeplatały tańce integracyjne i zabawy muzyczno-ruchowe. Tak minęła pierwsza godzina wspólnej zabawy.

A na placu przedszkolnym czekał na nas piknik, bańki mydlane i mnóstwo kolorowych balonów. Wiele radości sprawiło dzieciom łapanie fruwających baniek. Niektóre maluszki próbowały swoich sił w ich puszczaniu. Każdy ,,Motylek” wyszedł z przedszkola ze słodkim upominkiem i balonem na patyku.

(Obraz 28 z 102)

(Obraz 39 z 102)

Jutro kolejne atrakcje! Do zobaczenia w przedszkolu!