Konkurs recytatorski wewnątrzprzedszkolny-

Co w trawie piszczy?

W dniu 7 listopada 2019 roku w " Rumiankowym Przedszkolu" odbył się konkurs recytatorski pod hasłem " Co w trawie piszczy?, w których wzięły udział dzieci zgłoszone przez rodziców . Dzieci prezentowały na scenie na forum przedszkola wybrany wiersz o tematyce przyrodniczej, a szczególnie podkreślające walory Podlasia. Trzeba było nie tylko zadeklamować wiersz, ale również przekazać wyraz artystyczny, a nade wszystko pokonać barierę nieśmiałości przed publicznym występem. W konkursie wzięło udział 29 dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody ufundowane przez przedszkole. Istota konkursu było wyłonienie dzieci ze wszystkich grup, które wezmą udział w Przeglądzie Recytatorskim " Co w trawie piszczy? o zasięgu wojewódzkim, który odbędzie się w dniu 14 listopada 2019 roku w naszym przedszkolu pod patronatem: Prezydenta Miasta Białegostoku, RDOŚ, RDLP, Książnicy Podlaskiej, Wydawnictwa Nowa Era, Wydawnictwa MAC, TPEO, PTOP, Cukier Lukier Białystok, Spółdzielni Mieszkaniowej Słoneczny Stok. Laureatami z Rumiankowego Przedszkola  zostali:

I grupa Motylki- Oliwia Sokół, II grupa Żabki- Kamil Maksymiuk, III grupa Pszczółki- Zuzia Wejkowska, IV grupa Biedronki- Kamil Chilkiewicz, V grupa Sowy- Blanka Wróbel. Wyróżnienie Pani Dyrektor otrzymała Zosia Załuska z grupy II Żabki.

Gratulujemy dzieciom pięknej prezentacji wybranego wiersza. Dziękujemy Rodzicom dzieci za przygotowanie i zgłoszenie dzieci do konkursu recytatorskiego.