VIII edycja Przeglądu Recytatorskiego " Co w trawie piszczy?

W dniu 16 listopada 2017 roku w " Rumiankowym Przedszkolu" odbyła się VIII edycja Przeglądu Recytatorskiego " Co w trawie piszczy?" pod hasłem- " Na skraju puszczy?". W etapie wewnętrznym przeprowadzonym w formie konkursu recytatorskiego brały udział dzieci z przedszkola zgłoszone przez rodziców. Do konkursu przystąpiło 27 dzieci ze wszystkich grup. Komisja konkursowa złożona z nauczycieli wszystkich grup pod przewodnictwem Pani Dyrektor Bogusławy Czyrskiej wytypowała dzieci (po jednym dziecku z każdej grupy), do reprezentowania grupy w Przeglądzie Recytatorskim na etapie wojewódzkim, który odbędzie się 23 listopada 2017 roku w naszej placówce. Dzieci recytowały wiersze o przyrodzie, które były związane tematycznie z puszczą, a więc roślinami, drzewami, zwierzętami i ptakami . Etap wewnętrzny konkursu jest istotnym wydarzeniem w życiu przedszkola, a jeszcze bardziej dziecka, które prezentuje się na forum, przełamuje barierę stresu, nieśmiałości, radzenia z emocjami . Dzieci zdobywają umiejętność prezentacji, która w późniejszej edukacji jest istotna w funkcjonowaniu społecznym bez udziału i wsparcia rodziców oraz rozwijaniu predyspozycji i talentów.

Gratulujemy wszystkim dzieciom odwagi prezentacji podczas deklamacji wiersza na forum przedszkola. Wszyscy uczestnicy zgłoszeni do konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Dziękujemy również rodzicom dzieci za przygotowanie dzieci do Przeglądu Recytatorskiego.

Dzieci wyróżnione , które zaprezentują się 23 listopada 2017 roku na forum wojewódzkim Przeglądu Recytatorskiego " Co w trawie piszczy?":

1. Basia Borowik- grupa I Motylki

2. Hania Załuska- grupa II Żabki

3. Kamila Słyż- grupa III Biedronki

4. Wiktoria Perkowska- grupa V- Pszczółki

5. Aleksandra i Hubert Sadowscy- grupa IV Sowy

Nagrodę Specjalną Pani Dyrektor " Rumiankowego Przedszkola" otrzymała Małgosia Rogowska z grupy V " Pszczółek"