11 LISTOPADA – Dzień Niepodległości w Przedszkolu

W dniu 8 listopada 2017 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości – 11 listopada. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się w sali teatralnej, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęła się krótkim rysem historycznym dotyczącym Święta Niepodległości. Następnie zaproszono poczet flagowy i wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. Przedszkolaki z grupy V „Pszczółki” zaśpiewały piosenkę „Jestem Polką i Polakiem. Po zakończeniu części artystycznej wszystkie przedszkolaki obejrzały film Instytutu Pamięci Narodowej „Polak Mały”, który przybliżył dzieciom znaczenie symboli narodowych. Na zakończenie uroczystości odbyła się wspólna zabawa dla wszystkich przedszkolaków.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci tego dnia słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym.