AUDYCJA O SIMONIE KOSSAK DO RADIA BIAŁYSTOK

w dniu 2 marca 2017 roku w przedszkolu Pani Aneta Gałaburda dziennikarz z Polskiego Radia Białystok przeprowadziła wywiad z dziećmi 6- letnimi z grupy " Sowy" na temat patrona Simony Kossak. Zbliża się 10 rocznica śmierci Pani profesor Simony Kossak, która przypada na dzień 15 marca 2017 roku. Dla upamiętnienia tej daty Radio Białystok w tym dniu wyemituje audycje o Simonie Kossak autorstwa Pani Anety Gałaburdy. Dzieci opowiadały o dokonaniach przyrodniczych Pani profesor  Simony Kossak na podstawie tematów edukacyjnych zrealizowanych w grupie przez nauczycieli. Wskazały również istotne elementy, które trwale łączą Simonę Kossak i przedszkole- to oczywiście Jej imię, lipa-Simona , która rośnie w ogrodzie przedszkolnym oraz hymn przedszkolny. Dopełnieniem wywiadu była wizyta absolwentów przedszkola, a obecnie uczniów klasy IV a  Szkoły Podstawowej Nr 44 w Białymstoku im. S. Moniuszko: Jakuba Kowalko, Piotra Denisiuka i Oli Czemiel, którzy opowiadali o swoich doświadczeniach przyrodniczych i wiedzy o życiu Pani profesor Simony Kossak. Czytali również utwory literackie o zwierzętach, które będą emitowane na antenie Radia Białystok zaczerpnięte z konkursu literacko-plastycznego poświęconego pamięci Simony Kossak. W tym roku laureatami konkursu zostali : Jakub Kowalko i Piotr Denisiuk. W wywiadzie opowiadali o swoich opowiadaniach przyrodniczych i pasji przyrodniczej zaczerpniętej z działalności i gawęd Simony Kossak.

Audycja o Siomonie Kossak będzie wyemitowana przez Polskie Radio Białystok 15 marca 2017 roku o godz. 17.20. Zapraszamy do jej wysłuchania.

Serdecznie dziękujemy Pani Anetcie Gałaburdzie z  Polskiego Radia Białystok Dyrekcji i Pani Katarzynie Matyszczyk wychowawczyni klasy IV a  ze Szkoły Podstawowej Nr 44 im. Stanisława Moniuszko w Białymstoku, Panu Rafałowi Kowalko- rodzicowi absolwenta oraz naszym kochanym absolwentom przedszkola: Oli Czemiel, Jakubowi Kowalko i Piotrowi Denisiukowi za pomoc w realizacji audycji radiowej oraz propagowaniu patrona Simony Kossak w środowisku lokalnym.

większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2