Spotkanie z ornitologiem

w dniu 21 lutego 2017 roku w przedszkolu odbyło się spotkanie z ornitologiem Panią Marta Potocka z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków  w Białymstoku. Zajęcia edukacyjne w którym uczestniczyły wszystkie dzieci z przedszkola dotyczyły tematyki dokarmiania ptaków w okresie zimy. Dzieci poznały gatunki i nazwy ptaków zimujących w kraju oraz ich ulubione "potrawy". Dowiedziały się również, w jaki sposób dokarmiać i gdzie zamieszczając karmniki dla ptaków. Spotkanie było wzbogacone pokazem slajdów przyrodniczych z komentarzem Pani Marty Potockiej. Dzieci otrzymały zadanie do wykonania : pokolorowania sikorki modraszki wg. załączonego obrazka. Po zajęciach w salach dzieci ochoczo przystąpiły do wypełnienia ornitologicznego zadania, którego efekty można było obejrzeć na wystawkach grupowych.

Dziękujemy serdecznie Pani Marcie potockiej za piękne zajęcia ornitologiczne.

większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3