PATRIOTYCZNE SPOTKANIE W RAMACH WSPÓŁPRACY ZE SZKOŁĄ PODSTAWOWĄ NR 21 W BIAŁYMSTOKU

W naszym przedszkolu o wychowanie patriotyczne i tożsamość narodową dba się się nie tylko od święta. W dniu 24 listopada uczniowie klasy III d z wychowawczynią  Panią Małgorzatą Besztak zaprezentowali przygotowaną akademię z okazji Święta Niepodległości. Wychowankowie przedszkola poznali szczegóły historyczne dotyczące odzyskania niepodległości przez Polskę, a szczególnie  na ziemiach białostockich. Uczniowie, wśród których byli nasi absolwenci przedszkola recytowali wiersze, prezentowali informacje historyczne przeplatając pięknymi pieśniami patriotycznymi. Wzruszającym momentem spotkania  było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego, po wcześniejszym poznaniu historii powstania. Przedszkolaki odśpiewali razem z uczniami i nauczycielami  hymn, przyjmując odpowiednią postawę. To było piękne wzruszające, pełne patriotycznych porywów serca spotkanie. O wychowanie patriotyczne i tożsamość narodową trzeba dbać i dostarczać odpowiednich informacji, zapewnić udział w uroczystościach i akademiach, by przyszłe pokolenie Polaków z dumą i szacunkiem dla przeszłych i współczesnych bohaterów narodowych kultywowało tradycje i święta  narodowe.

Dziękujemy serdecznie Pani Małgorzacie Besztak i uczniom klasy III d ze Szkoły Podstawowej Nr 21 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białymstoku za wzruszającą i patriotyczną akademię.

większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5 większy obrazek nr 6 większy obrazek nr 7