Akcja Sprzątanie Świata

W dniu 16.09.2016r. przedszkolaki włączyły się do Akcji Sprzątanie Świata – Polska 2016. Samo sprzątanie poprzedzone było zajęciami dotyczącymi segregowania odpadów komunalnych i recyklingu. Dzieci z zainteresowaniem i chęcią brały udział w rozmowie, odpowiadały na zadane pytania. Poznały kolory pojemników do których należy wrzucać posortowane odpady. Wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Wszystkie zapełnione worki włożyły do kosza. Akcja ta uświadomiła dzieciom, że warto być przyjacielem środowiska. Dodatkową atrakcją tego dnia był udział w Pikniku Ekologicznym organizowanym w ramach akcji Sprzątanie Świata na terenie naszego osiedla.