Festyn Bezpieczne i Przyjazne Przedszkole

W dniu 9 czerwca 2016 roku o godz. 14.30 w " Rumiankowym Przedszkolu " odbył się Festyn Rodzinny w ramach realizacji projektu " Bezpieczne i Przyjazne Przedszkole" przy współpracy z wolontariuszami Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego w Białymstoku. którego liderem była Pani Ewa Popławska. Podczas Festynu po odśpiewaniu hymnu przedszkolnego,  dzieci zaprezentowały swoje talenty muzyczne i taneczne.   Ostatnio zdobyte sukcesy przedszkolaków na forum miejskim oraz międzynarodowym. Prezentował się zespół mażoretek " Rumianki" pod kierownictwem Pani Marii Gierasimiuk , który zdobył złoty medal podczas "POM-PY 2016"oraz zespół mażoretek- absolwentek przedszkola odnoszący sukcesy na scenach międzynarodowych i krajowych. Zespół wokalny " Rumianki" pod kierownictwem Pani Urszuli Kropiewnickiej zaśpiewał piosenkę prezentowaną na forum miejskim podczas uroczystych obchodów urodzin św. Jana Pawła II w koncercie laureatów. Wszystkie grupy zaprezentowały wspólną piosenkę dla mam i tatusiów z okazji ich święta z najlepszymi życzeniami.

W realizacji projektu " Bezpieczne i Przyjazne Przedszkole" uczestniczyli funkcjonariusze Policji z Komisariatu Policji III w Białymstoku oraz Komendy Miejskiej w Białymstoku. Swoje umiejętności treserskie  psów pozostających na służbie w prewencji zaprezentował asp. Marek Mancewicz. Można było obejrzeć i usiąść za kierownicę radiowozu i motoru policyjnego. Dzielnicowe Komisariatu Policji III w Białymstoku mł. asp Aniela Kurzyna i  sierz. szt. Paulina Sidorska edukowały najmłodszych z zasad ruchu drogowego przy wykorzystaniu " Autochodzika" . Dzieci i rodzice brali również udział w konkursie plastycznym " Bezpieczna droga do przedszkola z mamą i tata" , które ukazały przedszkolne talenty i znajomość zasad ruchu drogowego i pieszego. Do projektu dołączyli również Strażacy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej Nr 4 przy ul. Transportowej w Białymstoku. Dzieci oraz rodzice uczestniczyli w prezentacji sprzętu gaśniczego oraz wozu strażackiego. Ratownik medyczny Pan Klaudiusz Matuszny edukował rodziców z zasad udzielania pierwszej pomocy dzieciom i dorosłym podczas wypadków. To był wspaniały czas na wspólną  edukację dzieci i rodziców. Ale towarzyszyły również przyjemne chwile, atrakcje w postaci malowania twarzy, poczęstunku przygotowanego przez Panie z kuchni przedszkolnej- bigosu oraz wspaniałej waty cukrowej ufundowanej przez rodziców wychowanków.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom Fundacji BGK, Policjantom, Strażakom, Ratownikowi Medycznemu oraz Pani Marii Gierasimiuk, Pani Urszuli Kropiewnickiej, Rodzicom wychowankom: Państwu Marcie i Marcinowi Łukaszewicz, Państwu Małgorzacie i Adamowi Fiłonowicz, Pani Anieli Kurzyna i Panu Witoldowi Gierłachowskiemu za pomoc w organizacji Festynu " Bezpieczne i Przyjazne Przedszkole". Pogoda i nastroje dopisały jak widać na załączonych zdjęciach.