V Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom

W ramach V edycji Białostockiego Tygodnia  Czytania Dzieciom specjalni goście zgłoszeni do podjętej akcji w dniu 6 czerwca 2016 roku czytali wybrane utwory literackie dzieciom w przedszkolu. W ranku we wszystkich grupach przedszkolnych  wiersze Jana Brzechwy " Żuraw i czapla" oraz " Jak sójka wybierała się za morze" zaprezentowała Pani Marta Potocka z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków z przygotowanym pokazem slajdów o ptakach polski, który był niezwykle interesujący dla wychowanków.

Po południu Pani Małgorzata Krawiec z Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku czytała wybrane legendy dla dzieci z grupy IV " Pszczółek", które bardzo uci9eszyły się z wizyty tak uśmiechniętego oczekiwanego gościa.

To były bardzo mile spotkania literackie. Dziękujemy Paniom : Małgorzacie Krawiec i Marcie Potockiej  za wybór naszego"Rumiankowego Przedszkola" i włączenie się do tak wspaniałej akcji propagującej czytanie i literaturę dziecięcą  wśród najmłodszych.  Czekamy na gości z książkami  za rok smiley