Wycieczka przyrodnicza do Sokolarni

W dniach 11 i 12 maja 2016 roku dzieci z przedszkola uczestniczyły w wycieczce przyrodniczej do Sokolarni w Muzeum Wsi Podlaskiej. Dzieci brały udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez ornitologów i przyrodników poznając zwyczaje i wygląd ptaków drapieżnych- sokoła, sowy puszczyka i myszołowa. Było to niezwykłe przeżycie dla naszych wychowanków, kiedy obserwowały ptaki z bliska, poznawały ich sposób odżywiania, a także latania pod opieką ornitologa. To również była pierwsza wycieczka autokarowa dzieci 3- letnich z grupy " Motylków", które wykazały się dużą samodzielnością i odwagą. Pogoda dopisała, był czas na zabawy skansenie z wykorzystaniem drewnianych zabawek, słuchanie śpiewu ptaków i obserwacje przyrodniczą.