Podlaska Akademia Przyrody

W ramach projektu dzieci z gr. IV ,,Pszczółki „uczestniczyły w cyklu zajęć edukacyjnych prowadzonych przez studentki Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Spotkania miały na celu upowszechnienie wiedzy na temat roli i znaczenia wilka w środowisku oraz docenienia Podlasia jako miejsca swoistego azylu dla wielu zagrożonych gatunków zwierząt i roślin. Stworzyły także szansę do obserwowania relacji dzieci z osobami z zewnątrz, ich zaangażowania w proponowane działania edukacyjne, wyłonienia dzieci zdolnych i promowania ich.

Grupa przystąpiła do konkursu ,,Mistrzowie ekologii”, w ramach którego realizowała różne zadania edukacyjne. W taki oto sposób powstały m.in. karmnik dla ptaków, bajka o Wilczku Karmelku, której pomysłodawcą była Nikola Kowalko, mini przedstawienie poświęcone ekosystemowi leśnemu (I miejsce) czy ilustrowane wiersze o tematyce przyrodniczej. Przedszkolaki miały okazję stworzyć własne ,,małe arboretum”, samodzielnie posadziły także krzewy ozdobne na placu przedszkolnym.

większy obrazek nr 1