KRONIKA WYDARZEŃ

Piątek, 28 kwietnia 2023 r.

#FundacjaAjak…

FOTORELACJA Z ZAJĘĆ PODNOSZĄCYCH ŚWIADOMOŚĆ AUTYZMU WŚRÓD NAJMŁODSZYCH

Piątek, 21 kwietnia 2023 r.

#SprzątamyDlaPolski

21 kwietnia nasze Rumiankowe Przedszkole włączyło się do ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski, której celem jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.

Czwartek, 20 kwietnia 2023 r.

Czysty Białystok

Akcja Czysty Białystok polega na wspólnym sprzątaniu przestrzeni miejskiej i została zorganizowana po raz trzeci. Tegoroczna odbyła się w dniach 20-22 kwietnia 2023 r. Swój udział w sprzątaniu zgłosiło 131 białostockich szkół, przedszkoli, zakładów pracy, organizacji pozarządowych i innych podmiotów. W sumie to ponad 11 tys. osób. Jest to nowy rekord, jeśli chodzi o liczbę uczestników biorących udział w tejże akcji. Bardzo nas cieszy, że i my mogliśmy się przyczynić do tak wspaniałej inicjatywy. Dzieci były bardzo zaangażowane w zadbanie o czystość i estetykę w sąsiedztwie Rumiankowego Przedszkola. Naszym wspólnym działaniem oddajemy przysługę Ziemi oraz przyszłym pokoleniom. Z drugiej strony – mamy czystą przestrzeń, w której chętniej spacerujemy czy uprawiamy sport.

Poniedziałek, 17 kwietnia 2023 r.

"Bajeczni adwokaci"- spotkanie z Panią Adwokat

W miniony poniedziałek, 17 kwietnia odbyło się spotkanie z Panią Adwokat w ramach realizacji projektu „Bajeczni adwokaci” z ramienia Adwokatury Polskiej. W prelekcji brały udział dzieci z grupy „Biedronki” i „Sowy”. Dzieci wysłuchały historii o Misiu Adwokacie i jego przyjaciołach z lasu. Dowiedziały się także, kim jest i co robi adwokat i kiedy udać się do niego po pomoc. Na pamiątkę tego spotkania wszyscy otrzymali zakładki do książek oraz kolorowanki, którymi udekorowali swoje sale.