KRONIKA WYDARZEŃ

Środa, 26 maja 2021 r.

DZIEŃ MAMY I TATY

Drogie Mamy , Drodzy Tatusiowie!

Alpaki w Rumiankowym Przedszkolu

Pod koniec maja do naszego przedszkola przyjechały alpaki z Indiańskiej Wioski w Supraślu. Przedszkolaki miały okazję nakarmić zwierzęta plasterkami marchewki, pogłaskać i sprawdzić jak miękka i przyjemna w dotyku jest ich wełna. Alpaki, przyzwyczajone do obecności dzieci, spokojnie skubały trawkę na przedszkolnym placu. Bez oporów i obaw podchodziły do dzieci, by wziąć z ich dłoni przysmaki. Grupa otrzymała wełnę zwierząt do prac plastycznych.

Niedziela, 23 maja 2021 r.

Hotele dla owadów

Koło Naukowe Biologów i Wydział Biologii UwB promują idee hoteli dla owadów. Do tworzenia jednego z nich zachęcili tym razem grupę „Pszczółki”. Dzieci bardzo zaangażowały się w zrobienie takiego schronienia owadom.

Piątek, 21 maja 2021 r.

DZIEŃ WOLONTARIUSZA 2021 R

21.05.2021r.  Dzieci z grupy „Pszczółki” poznały bliżej tematykę opieki hospicyjnej poprzez oglądanie filmu edukacyjnego dla dzieci „Pszczółka Malinka opowiada o Hospicjum i spotkanie on – line z pracownikiem hospicjum Panią Dominiką Chimkowską. Dzieci dowiedziały się kim jest wolontariusz, dlaczego jego pomoc i zaangażowanie jest dobrowolne i bezinteresowne oraz w jaki sposób pomaga innym. Po dyskusjach doszliśmy do wspólnego wniosku, iż każdy z nas może być wolontariuszem. Możemy to zrobić m.in. włączając się w akcję „Pola Nadziei 2021” oraz w wiele innych inicjatyw podejmowanych w Naszej Placówce. Dzięki takim działaniom kształtujemy  u dzieci wrażliwość na drugiego człowieka, empatię, szacunek,  uczymy bezinteresownej pomocy.

Poniedziałek, 3 maja 2021 r.

Audycja radiowa z udziałem naszych wychowanków

pragniemy poinformować, że w dniu2 maja 2021 r Polskie Radio Białystok wyemitowało reportaż z udziałem wychowanków naszego przedszkola dotyczący akcji : „Jeż to pożyteczny zwierz”.