KRONIKA WYDARZEŃ

Środa, 29 maja 2019 r.

Zajęcia otwarte w grupie V Pszczółki

W dniu 22 maja 2019 roku w grupie V Pszczółek dzieci 5-6-letnich odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Dzieci zaprezentowały wiedzę i umiejętności kluczowe zdobyte w końcowym etapie edukacji przedszkolnej. Zaprezentowały umiejętność czytania, analizy i syntezy wzrokowej, a także matematyczną dokonując dość skomplikowanych działań rozwiązując proste zadania. Zaprezentowały ćwiczenia pamięci i zabawy rytmizujące  wspomagające słuch fonematyczny. Przez całe zajęcia dzieci pokazały ,że są przygotowane do podjęcia nauki w szkole podstawowej na wysokim poziomie przygotowania przedszkolnego.

Poniedziałek, 27 maja 2019 r.

konkurs plastyczny " Simona Kossak przyjacielem zwierząt"

konkurs plastyczny wewnątrzprzedszkolny

Gala IX edycji konkursu " Przedszkolaki kochają przyrodę"

W dniu 27 maja 2019 roku w „ Rumiankowym Przedszkolu ” odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia IX edycji konkursu plastycznego „ Przedszkolaki kochają przyrodę” o zasięgu wojewódzkim skierowanego do dzieci przedszkolnych w wieku 3-6 lat. Do dnia 17 maja 2019 roku wpłynęło 83 prac plastycznych wykonanych różnorodną techniką : 10 prac dzieci 3- letnich,  18 prac- dzieci 4-letnich, 22 prac- dzieci 5- letnich, 33  prac- dzieci 6- letnich, wykonanych przez dzieci przedszkolne  pod kierunkiem 40 -nauczycieli z 11 placówek przedszkolnych z Białegostoku , z 3 placówek województwa podlaskiego  Przedszkole w Supraślu, Przedszkole Słoneczne w Wasilkowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Białowieży.Prace plastyczne dzieci oceniano w 4 kategoriach grup wiekowych: 3- latków, 4- latków, 5- latków i 6- latków

Piątek, 17 maja 2019 r.

Zajęcia otwarte w grupie I Motylki

W dniu 16 maja 2019 roku w grupie I Motylki odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Zajęcia odbyły się w planowanych godzinach zajęć edukacyjnych ujętych w ramowym rozkładzie dnia zgodnie z  realizacją podstawy programowej. Pani Dorota poprowadziła zajęcia edukacyjne zgodnie z planowaną tematyką tygodnia- majowa łąka. Podczas zajęć edukacyjnych dzieci operowały pojęciami: łąka, nazwami owadów i zwierząt mieszkających w tym ekosystemie. Klasyfikowały i przeliczały owady, zwierzęta łąki w zakresie 1-4- elementów, posługiwały się pojęciami przestrzennymi: nad, pod, obok, na oraz nazwami kolorów. Dzieci również ilustrowały ruchem piosenkę o wiosennej łące i jej mieszkańcach, śpiewając refren piosenki. Do zabawy ze śpiewem przyłączyli się również rodzice dzieci. Na koniec dzieci wykonały papierową biedronkę- pracę przestrzenną. Można było zaobserwować umiejętności dzieci w zakresie samodzielnego ciecia nożycami, klejenia wg. instrukcji słownej nauczyciela.  Rodzice również uczestniczyli w tym etapie zajęć z dziećmi. Podczas zajęć edukacyjnych można było zaobserwować wiedzę i umiejętności dzieci dotyczące realizowanej tematyki tygodnia, a także sposób prowadzenia zajęć edukacyjnych przez nauczyciela. Widoczne były relacje rówieśnicze, a także  dzieci z nauczycielem. Po rocznym pobycie w przedszkolu dzieci 3- letnie aktywnie uczestniczą w zajęciach, wykazują zainteresowanie , wykonują polecenia nauczyciela kierowane indywidualnie do dziecka, jak również do całej grupy. Widoczny był wyższy poziom koncentracji uwagi i aktywności dzieci.

Czwartek, 16 maja 2019 r.

zajęcia otwarte w II grupie Żabki

Po roku adaptacji do przedszkola rodzice grupy II Żabki mogli uczestniczyć w zajęciach otwartych prowadzonych przez  Panią Urszulę- nauczycielkę grupy . Rodzice mogli zaobserwować umiejętności dzieci w zakresie prowadzonej pracy edukacyjnej dotyczącej czytania globalnego, liczenia oraz odtwarzania rytmów. Dzieci przedstawiły również piosenkę ilustrowaną ruchem o wiośnie.Dzieci zaprezentowały się doskonale. Po rocznym pobycie w przedszkolu dzieci prezentują wyższy poziom we wszystkich sferach rozwoju: fizycznej, społecznej i intelektualnej zgodnie z zadaniami podstawy programowej.

Zajęcia edukacyjne na wystawie w Centrum Przyrodniczym

W dniu 15 maja 2019 roku dzieci z grupy II Żabki  a dniu 28 maja 2019 roku dzieci z grupy IV Biedronki pojechały na wycieczkę autokarową do Centrum Przyrodniczego im. prof. Andrzeja Myrchy na Uniwersytecie w Białymstoku. Tam uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez biologów U w B w salach wystawy prezentujących zwierzęta, ptaki, owady, muszle ze świata a także z Podlasia. Dużym przeżyciem było zwiedzanie terrarium z żywymi okazami zwierząt: węzy, jaszczurek, pająków. Dzieci były zainteresowane eksponatami zwierząt, owadów, ptaków. Słuchały z zainteresowaniem wiadomości przyrodniczych przekazywanych przez Panie prowadzące w zajęciach. Wystawa przyrodnicza jest pięknym miejscem edukacji, które można odwiedzić z dzieckiem w wolnym czasie. Wstęp jest bezpłatny, czynny w każdy dzień, nawet w sobotę. Zachęcamy rodziców do indywidualnych wycieczkę. Bliższe wiadomości na stronie internetowej Centrum Przyrodniczego U w B przy ul. Ciołkowskiego 1 j w Białymstoku

Zachwycające cuda przyrody- wystawa egzotycznych motyli

Dzieci z „ Rumiankowego Przedszkola” uczestniczyły w autokarowej wycieczce w dniach 16-17.05.2019 roku do Centrum Galerii Artrium Biała na piękną wystawę egzotycznych motyli pod nazwa „ Piękne cuda przyrody”. Dzieci w ramach realizacji tematyki edukacyjnej „ Na majowej łące” mogły pobyć wśród prawdziwych okazów egzotycznych motyli. Botanicy zajmujący się owadami na co dzień przekazali dzieciom dużo wiadomości o motylach, ich wylęgu i sposobie życia, odżywiania się. dzieci mogły karmić motyle pomarańczami, bananami, które są przysmakiem egzotycznych tych pięknych owadów. Dzieci były pod wielkim wrażeniem obcowania z motylami, które siadały na rekach, włosach, ubraniach dzieci. Motylarnia była miejscem niespotykanego, bezpośredniego  spotkania z tymi pięknymi, kolorowymi i bardzo delikatnymi owadami pod okiem profesjonalistów.