Informacja o dzieciach przyjętych do placówki

Informujemy, iż wszystkie dzieci , których Rodzice zadeklarowali pobyt w placówce  zostały zakwalifikowane do przedszkola funkcjonującego w okresie pandemii wywołanej wirusem COVID-19  zgodnie z zaleceniami GIS, MEN MZ oraz wskazań wydanych przez Prezydenta Miasta Białegostoku w procedurach bezpieczeństwa (zmieszczonych również na stronie internetowej przedszkola) . Placówka będzie funkcjonowała w godzinach od 7.00 do 16.00.

Z uwagi na zachowane środki bezpieczeństwa i zalecenia w przedszkolu będą funkcjonowały 4 grupy przedszkolne do których będą uczęszczać wyłącznie zadeklarowane przez rodziców dzieci .

Dziecko będzie uczęszczało w tym okresie do przydzielonej na stałe grupy (razem z rodzeństwem jeżeli posiada w przedszkolu)  . Informację dotyczącą zapisania do grupy Rodzice otrzymają drogą mailową w dniach 21-22.05.2020 r

Prosimy Rodziców o zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa oraz właściwe przygotowanie dziecka do pobytu w przedszkolu funkcjonującego w reżimie sanitarnym. W tym czasie nie będzie leżakowania. Prosimy by dzieci były wyposażone również  w cieplejsze bluzy (np. z polaru ).

Rodzice w pierwszym dniu i podczas przyprowadzenia dziecka do przedszkola  mają obowiązek:

1. przyprowadzenia dziecka odpowiednio zabezpieczając go w drodze do przedszkola,
  2. przyprowadzamy dziecko od godz. 7.00 do godz. 8.30 (potem zamykamy drzwi przedszkola)
  3. zachować bezpieczny odstęp społeczny podczas wejścia do placówki,
  4. dokonać dezynfekcji rąk przy wejściu do przedszkola ,
  5. poddać dziecko mierzeniu temperatury ciała ( zdalnie)
  6. dostarczenia oryginałów dokumentów (deklaracji, oświadczeń, klauzuli informacyjnej RODO) w zaklejonej kopercie podpisanej imieniem i nazwiskiem dziecka , które należy wrzucić do odpowiedniej skrzynki umiejscowionej przy drzwiach wejściowych.
  7. dostarczenia wymaganego upoważnienia do przyprowadzenia i odbioru dziecka z przedszkola ( w tym okresie należy wskazać 2 -3 osoby stałe do odbioru) – proszę włożyć do koperty z pozostałą dokumentacją
  8. przekazać ubrania na zmianę w szczelnie zamkniętym woreczku, podpisanym imieniem i nazwiskiem dziecka
  9. Rodzice żegnają się z dzieckiem przy drzwiach wejściowych (nie wchodzą do budynku przedszkola, szatni, nie klikają kartą Stoperka ) .Dziecko do szatni oraz do właściwej grupy zaprowadzi personel dyżurujący w holu przedszkola
  10. Dziecko w wejściu i przy odbiorze z przedszkola doprowadza do grupy i do Rodziców wyłącznie personel dyżurujący
  11. należy sygnalizować dzwonkiem przy drzwiach wejściowych (po prawej stronie) wcześniejszy odbiór dziecka
  12. odbieramy dziecko od godz. 14.00 do 16.00
  13.  dziecko do przedszkola nie może przynosić zabawek, artykułów spożywczych, wody do picia

Informacje o stanie zdrowia dziecka  należy zgłaszać do przedszkola bezpośrednio przy przyprowadzeniu dziecka personelowi dyżurującemu  bądź telefonicznie 85-66-13 855.

Wszystkie sprawy dotyczące funkcjonowania przedszkola lub zdrowia dziecka i rodziny (zakażenie wirusem, kontakt z osobą w kwarantannie)  można zgłaszać wyłącznie  telefonicznie na wskazany wyżej nr telefonu  lub mailowo : ps77@um.bialystok.pl

Prosimy o przestrzeganie wszelkich ustaleń i procedur bezpieczeństwa w trosce o zdrowie dzieci i Państwa  a także  pracowników przedszkola pracujących w trudnych warunkach sanitarnych.

Do pobrania: