ZASADY REKRUTACJI W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ EPIDEMIOLOGICZNĄ

ZASADY REKRUTACJI W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ WYWOŁANĄ KORONAWIRUSEM

W związku z zaistniałą sytuacją   prosimy Rodziców biorących udział w rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 o zachowanie zasad profilaktyki i bezpieczeństwa podczas składania wniosku do przedszkola, które zgodnie z ustaleniami Prezydenta Miasta Białegostoku będą odbywać się z wykorzystaniem systemu elektronicznego  na dwa sposoby:

1. Rodzice mogą wysłać skan wniosku i skany pozostałych dokumentów drogą mailową na adres naszej placówki wybranej w I preferencji : ps77@um.bialystok.pl , wpisując w temat: wniosek rekrutacyjny

a)W przypadku niemożności otrzymania z zakładu pracy zaświadczenia, placówka będzie przyjmować oświadczenia Rodziców o późniejszym dostarczeniu zaświadczenia z zakładu pracy.

b) W przypadku braku tłumaczenia dokumentów, placówka będzie  przyjmować oświadczenia Rodziców o późniejszym dostarczeniu tłumaczenia sporządzonego przez tłumacza przysięgłego.

2.Wszystkie adresy mailowe i numery telefonów placówek można znaleźć na stronie:bialystok.pl

3.Wypełnione i podpisane przez rodziców wnioski rekrutacyjne wraz z pełną dokumentacją w zaklejonej kopercie  należy wrzucić do oznakowanej skrzynki , znajdującej się przy wejściu do przedszkola. Wnioski prosimy  wrzucać w godzinach od. 8.00 do 15.00.

4. W wyznaczonym miejscu przy wejściu głównym  można będzie pobrać również papierowe  druki dokumentów rekrutacyjnych zgodnie z potrzebami kandydata.

5. Potwierdzenie kompletności złożenia dokumentów w przedszkolu (dotyczy również wniosków złożonych w skrzynce) Rodzice otrzymają na wskazane adresy  e-mail.

6.Wnioski do przedszkola należy składać w wyznaczonym terminie rekrutacyjnym od dnia 16.03. do 25.03. br. do godz. 15.00  . Dokumenty składają Rodzice wyłącznie zdrowi, bez objawów chorobowych: kaszel, katar, wysoka temperatura. Osoby, które będą wykazywały w/w objawy nie powinny uczestniczyć w tym sposobie rekrutacji.

7.Dodatkowe informacje będą udzielane telefonicznie pod nr

85- 66-13-855 w godzinach od 8.00 do 14.00 przez dyżurujących członków Komisji Rekrutacyjnej.

8.W wyznaczonym miejscu do składania wniosku , może przebywać tylko jedna osoba.

9.Wnioski składane przez rodziców powinny zawierać kompletną dokumentację , niezbędne załączniki w postaci oświadczeń, kserokopie orzeczeń o niepełnosprawności  (potwierdzone ze zgodnością z oryginałem-podpisane przez rodziców)  oraz zaświadczeń  lub oświadczeń o dostarczeniu późniejszym zaświadczeń (wzór w załączniku)  :  o podejmowanej pracy zawodowej lub oświadczenia rodzica o podejmowanej pracy zawodowej , osób uczących się w trybie dziennym,  prowadzonej działalności rolniczej   (przy kryterium rodzice pracujący, rodzice uczący się, rodzice prowadzący działalność rolniczą). Wnioski powinny być podpisane przez rodziców, zawierać datę złożenia.

Rodzice/opiekunowie prawni pracujący za granicą , którzy nie będą mieli  przetłumaczonych dokumentów wypełniają stosowne oświadczenie, dostarczając przetłumaczone dokumenty  przez tłumacza przysięgłego we wskazanym późniejszym terminie. (wzór w załączniku)

Rodzice /opiekunowie prawni są zobowiązani do  uzupełnienia brakującej dokumentacji do składanego wniosku po dokonanej weryfikacji prawidłowości przez komisję rekrutacyjną. Rodzice  przesyłają skan lub zdjęcie wskazanego dokumentu drogą elektroniczną w terminie rekrutacyjnym.

Ważne:

Rodzice składający oświadczenie o zatrudnieniu przedkładają : skany zaświadczeń z pracy oraz oświadczenie (zał nr 1 do wniosku) podpisane przez oboje Rodziców.

Rodzice dołączający skany orzeczenia o kształceniu specjalnym lub orzeczenia sądu, powinni na ostatniej stronie dokumentu zamieścić wpis odręczny: potwierdzam zgodność z oryginałem, data, imię i nazwisko rodzica oraz wypełnić i przesłać razem stosowne oświadczenia potwierdzające w/w kryterium samotności lub niepełnosprawności (rodziców, rodzeństwa lub kandydata)

Niekompletne wnioski nie będą wprowadzane do systemu elektronicznego rekrutacyjnego.

10.Zasady i kryteria rekrutacji oraz wnioski z dokumentacją  na rok szkolny znajdują się stronie internetowej przedszkola w podanych linkach ,  w  zakładce: Rekrutacja. Formularz wniosku dostępny będzie pod adresem: naborp-kandydat.vulcan.net.pl/bialystok.

W razie jakichkolwiek problemów związanych z przebiegiem rekrutacji prosimy o kontakt mailowy: edukacja@um.bialystok.pl  lub rrudnicki@um.bialystok.pl

Apelujemy, aby osoby które wróciły z krajów , gdzie jest stwierdzona  duża zachorowalność na koronawirusa lub miały kontakt z osobami zarażonymi wirusem, bądź przechodzą  kwarantannę,  nie uczestniczyły w bezpośredniej rekrutacji. W takiej sytuacji wniosek należy przekazać przez osoby zdrowe.

Podejmowane czynności wynikają z  sytuacji epidemiologicznej oraz konieczności  zachowania  działań profilaktycznych zaleconych przez Głównego Inspektora Sanitarnego, Prezydenta Miasta Białegostoku oraz MEN.

Prosimy o przestrzeganie podjętych zasad bezpieczeństwa w Przedszkolu.

Do pobrania: