Pokazowe zajęcia szachowe

Dnia 27 września 2021 r. w grupie odbyły się pokazowe zajęcia szachowe, podczas których trenerka – Pani Marzena starała się zainteresować przedszkolaki tą dyscypliną sportową. Szachy poprawiają zdolności intelektualne, rozwijają wyobraźnię i  koncentrację. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać figury szachowe: wieża, skoczek, goniec, król, hetman, pionek oraz dokładnie przyjrzeć się szachownicy i ruchom, jakie mogą wykonać poszczególne figury. Kacper – nasz ubiegłoroczny szachista dzielnie współtowarzyszył Pani Marzenie w demonstrowaniu zasad gry. W celu utrwalenia nazw szachów dzieci otrzymały kolorowanki z konturem poszczególnych figur. Pani Marzena nauczyła przedszkolaki krótkiej rymowanki o królu:

,,Król jest siwy, król jest stary

Nosi brodę, okulary

Bardzo małe stawia kroki

W przód, do tyłu, na skos i na boki.”

Dzieci z zainteresowaniem śledziły skoki figur na szachownicy. Być może niektórzy już nie długo będą bliżej poznawać zasady tej niezwykłej gry planszowej.

większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5