Poznajemy zawody

W tym tygodniu Sówki uczestniczyły w zajęciach pt. „Poznajemy zawody”. Dzieci coraz częściej interesują się pracą zawodową swoich rodziców i dziadków, próbując opowiadać o ich pracy. Dzielą się takimi informacjami z innymi dziećmi podczas zabaw dowolnych. Celem ogólnym było zapoznanie się z pracą ludzi w różnych zawodach oraz wyrabianie u dzieci szacunku dla pracy ludzkiej. Poznaliśmy różne zawody. Dowiedzieliśmy się o czynnościach wykonywanych przez osoby wykonujące wybrane zawody. Poznaliśmy rekwizyty charakterystyczne dla wybranych zawodów. Dzieci wypowiadały się na temat tego, jaki zawód chciałyby wykonywać, gdy będą dorosłe. Wykonaliśmy pracę plastyczną pt. ,,Kucharz'', pracowaliśmy w grupach kolorując: rolnika, kucharza i strażaka. Poznaliśmy nazwy zawodów w języku angielskim, utrwaliliśmy piosenkę ,,Five little firemen'' oraz poznaliśmy piosenkę ,,Five little policemen''.