URODZINKI

Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to „Jego dzień”, jest wtedy najważniejszy, znajduje się w centrum uwagi, a inni zastanawiają się w jaki sposób mogą mu sprawić radość i przyjemność.  Urodzinowe zabawy naszych Motylków są pełne niespodzianek, tańców, a także laurek i ciepłych życzeń, które powodują wielką radość          na twarzach małych Jubilatów. Staramy się, aby każde urodziny były dniem wyjątkowym              i niezapomnianym. Robimy wszystko, aby było wesoło, kolorowo, tanecznie i radośnie.

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Pokochaj pluszowego misia,
On przyjacielem dzieci jest (…)

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Bądź dla wszystkich życzliwy,
a świat będzie szczęśliwy!

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. Nasze przedszkole włączyło się aktywnie w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowane przez UNICEF.

W PRZESTRZENI KOSMICZNEJ

W tym tygodniu nie zabrakło zajęć, których głównym celem było zdobycie wiadomości      o przestrzeni kosmicznej. Motylki poznały planety Układu Słonecznego, dowiedziały się kim jest astronauta. Dzieci uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych. Oglądały fotografie jak wyglądają pojazdy kosmiczne. Podczas zajęć dzieci wzbogaciły swoją wiedzę i słownictwo    o wyrazy związane tematem kosmosu i wszechświata. Najbardziej emocjonującym punktem naszych zajęć była wizyta w naszym przedszkolu mobilnego planetarium. Zaproszeni            do wielkiego dmuchanego namiotu, wyruszyliśmy w magiczną podróż po kosmosie.
Układ słoneczny oraz gwiazdozbiory nie mają już przed nami żadnych tajemnic.

Mali ratownicy- pierwsza pomoc

Mały ratownik – pierwsza pomoc

Tak nam mija czas!

Celem Fundacji Wiewiórki Julii jest zapewnienie kompleksowej opieki stomatologicznej, w szczególności:

Światowy Dzień Uśmiechu

W piątek 6 października, Motylki świętowały Światowy Dzień Uśmiechu. Zabawy tego dnia miały każdego przedszkolaka wprawić w dobry nastrój i wywołać dużo uśmiechu na twarzy. Był to idealny moment, aby uświadomić dzieciom znaczenie optymistycznego podejścia do życia. Uśmiech nic nas nie kosztuje, a jak wiele może znaczyć dla drugiego człowieka. Podczas zajęć przedszkolaki doskonaliły umiejętność rozpoznawania i nazywania uczuć. Wykonały plakat oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych.