Konkurs pt. ,,Na ratunek Ziemi''

Z przyjemnością informujemy, że konkurs przyrodniczo-ekologiczny pt. „Na ratunek Ziemi” został rozstrzygnięty! Celem konkursu było promowanie wiedzy o ekologii oraz wiedzy przyrodniczej, zachęcanie dzieci do działania na rzecz ochrony środowiska, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za planetę oraz wyrażanie własnych emocji i przeżyć w formie przestrzennej. Otrzymaliśmy 16 prac konkursowych, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody. Prace konkursowe zostały wystawione przy wejściu do przedszkola. Z przyjemnością oglądaliśmy i ocenialiśmy kreatywne pomysły dzieci. Takiej kreatywności możemy im tylko pozazdrościć! Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach wink

Kwiecień w Biedroneczkach

Link do zdjęć:

Materiały do utrwalenia - kwiecień

Piosenka ,,Magiczne miejsce”

Materiały do utrwalenia - marzec

Litery: A,a ; O,o ; M,m ; E,e ; I,i ; T,t ; D,d; K,k; L,l ; Y,y ; R,r ; S,s ; N,n ; B,b ; G,g; W,w ; P,p ; Z,z ; U,u, C,c ; J,j

Marzec w Biedroneczkach

Link do zdjęć:

Dinozaury

W ubiegłym tygodniu  nasze przedszkolaki świętowały Dzień Dinozaura. Z tej okazji odbyły niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów. Nasza sala zamieniła się w tajemniczy park jurajski, a w sali powstał „dinozaurowy” kącik. Realizując temat kompleksowy poświęcony prehistorii, przedszkolaki zgłębiły wiedzę na temat życia dinozaurów. Dzieci obejrzały ciekawe filmy edukacyjne, z których dowiedziały się, jak żyły dinozaury, jak wyginęły i kim jest paleontolog. Przedszkolaki zamieniły się w odkrywców, którzy poszukiwali ukrytych w piasku pozostałości dinozaurów. Czytaliśmy i oglądaliśmy książeczki, które dzieci przyniosły do przedszkola. Dzieci kodowały drogę do dinozaura za pomocą strzałek. Stworzyliśmy piękne prace plastyczne i dinozaury z rolki po papierze, którą pomalowaliśmy farbą.

Kosmos

W układzie słonecznym wirują planety. Wszystkie w innym tempie, okrążają słońce, różnią się kolorem, masą i rozmiarem. Lata lecą one stale, kręcą się wytrwale.

Walentynki

14 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Walentynki. Grupa ,,Biedroneczek'' zorganizowała pocztę walentynkową. Zadaniem dzieci było wykonanie kartek dla osób, które darzą sympatią. Jak na heartŚwięto Walentegoheart przystało, motywem przewodnim dnia był kolor czerwony. Całe przedszkole zamieniło się dziś w serduszkową krainę, pełną radosnej atmosfery i uśmiechu. Przez kilka dni przedszkolaki mogły wrzucać do specjalnej skrzynki kartki dla swoich kolegów, koleżanek oraz pań. Wśród atrakcji nie zabrakło Amorków z naszej grupy, które dostarczyły walentynki do dzieci ze wszystkich grup. Ten dzień był okazją do rozmów o uczuciach, przyjaźni, pozytywnych emocjach. Był to dzień miłych wrażeń i pięknych gestów heart.

Materiały do utrwalenia - styczeń

Piosenka ,,Grandparents Day'' - The Kiboomers

Występ świąteczny

Link do nagrania występu świątecznego: