GRUPA III "BIEDRONKI"biedronki

wychowawczynie: Pani Karolina, Pani Jolanta

pomoc: Pani Marta

Ogłoszenia:

Informujemy, iż w przedszkolu zostały zgłoszone przypadki chorób zakaźnych u dzieci krztuśca i mykoplazmy. W związku z powyższym prosimy Rodziców, aby zwrócili uwagę na stan zdrowia dzieci przyprowadzanych do przedszkola. Szczególnie z objawami duszącego i uporczywego kaszlu.

W przypadku wystąpienia dolegliwości chorobowych u dzieci , należy zadbać o właściwą opiekę medyczną i pozostawienie dziecka w domu, do momentu całkowitego  wyleczenia .

Konkursy:

- organizator: Przedszkole Samorządowe nr 76 ,,Na Zielonych Wzgórzach"

- cel: uwrażliwienie dzieci na piękno naszego miasta, jego architekturę, historię oraz ważne postaci

- technika prac: dowolna, płaska, format A3 lub A4 (prace oprawione);

- termin dostarczenia do naszej grupy : 27.03.2024 r.

- organizator: Przedszkole Samorządowe nr 52 KUBUSIA PUCHATKA Zespołu Przedszkoli nr 4

- technika prac: dowolna, płaska, format A3 lub A4 (prace oprawione); samodzielnie wykonana przez dziecko

- termin dostarczenia do naszej grupy 24.04.2024 r.

Podziękowania:

heart Serdecznie dziękujemy heart

Pani Annie Szwęch za podarowanie dzieciom śniadaniówek oraz kolorowanek.

Pani Natalii Wasiluk za podarowanie materiałów do prac plastycznych.

Pani Anecie Barżykowskiej za podarowanie zabawek oraz puzzli.

Pani Annie Szwęch za podarowanie dekoracji świątecznych do naszej sali.

Pani Annie Gryko za zorganizowanie zajęć dotyczących praw dziecka.

Pani Justynie Tarasiuk za podarowanie zabawek.

Pani Natalii Wasiluk za podarowanie tekstyliów do prac plastycznych.

Pani Joannie Sawickiej-Koryszewskiej za ufundowanie pomponów do tańca oraz tablicy kredowo-magnetycznej do zajęć.

Pani Justynie Klimaszewskiej za podarowanie układanki - klocków Pop It.

=================================================================

Z uwagi na ograniczone możliwości spotkań z nauczycielami grupy, udostępniamy Państwu adres mailowy, poprzez który można się z nami kontaktować. Prosimy również o uważne i sukcesywne sprawdzanie ogłoszeń zawartych na stronie internetowej przedszkola oraz w placówce na tablicy ogłoszeń. Dziękujemy :-)

motylkips77@wp.pl

konsultacja indywidualna (tzw. godzina dostępności):

zmiana popołudniowa: poniedziałek i wtorek godzina 11:00-11:30

prosimy o wcześniejsze zgłaszanie potrzeby spotkania

Dyżury przedszkolnych specjalistów:

Beata Polak- logopeda

poniedziałek: 8.00 – 16.00,

Email: beatapolak98@gmail.com

p. Miranda Truchta - psycholog

wtorek: 7. 30 – 16.30,

Kamila Polonowska – pedagog specjalny

środa: 8.30 – 16.00, czwartek: 12.00 – 13. 30

Email: kamilapolonowskaa@gmail.com

Urszula Czykwin- pedagog specjalny

poniedziałek, wtorek, środa:  9.00/ 10.00  -  14. 00/ 15. 00

Email: urszulaczykwin@gmail.com

proszę o wcześniejsze zgłaszanie potrzeby spotkania

Harmonogram zajęć dodatkowych:

=================================================================

System konsekwencji złego zachowania oraz nagradzania dzieci w grupie III "Biedronki"

Konsekwencje złego zachowania:

Nagrody:

Rola nauczyciela w stosowaniu konsekwencji pozytywnych i negatywnych zachowań dziecka:

BLOG

Wycieczka do Sokolarni

2 czerwca Dzieci z naszego przedszkola były na wycieczce w Sokolarni. W czasie prelekcji zdobyły wiele ciekawych informacji na temat drapieżnych ptaków i brały udział w quizie przyrodniczym, w którym nagrodami były piękne pióra ptaków. Po prelekcji zwiedziły skansen i podziwiały uroki przyrody. Do przedszkola wróciły pełne pozytywnych wrażeń i wspomnień.

Urodziny Patrona przedszkola

W tym tygodniu obchodziliśmy urodziny Patronki naszego przedszkola- prof. Simony Kossak. Dzieci poznały ciekawostki z życia ekscentrycznej przyrodniczki, oglądały teatrzyk kamishibai o zwierzętach z leśniczówki, w której żyła Simona Kossak. Rozwiązywały przyrodnicze zagadki multimedialne, rysowały portrety Patronki, własnoręcznie wykonały lornetki, które świetnie się sprawdziły w czasie obserwacji przyrodniczych w ogrodzie przedszkolnym. W tych dniach rozstrzygnięty został także konkurs przyrodniczo- plastyczny „Białowieski świat Simony Kossak, w którym brały udział również dzieci z naszej grupy. Dzięki temu mamy jedną nagrodę (Kacper Z.) i dwa wyróżnienia (Adaś, Jaś).

Były sobie pieniądze...

Sprawozdanie z realizacji projektu: