Skąd się biorą produkty ekologiczne?

W marcu najstarsze przedszkolaki z grup: "Sowy, "Biedronki" i "Pszczółki" wzięły udział w projekcie edukacyjnym zrealizowanym przy współpracy ze Stacją Sanitarno - epidemiologiczną w Białymstoku. Projekt "Skąd się biorą produkty ekologiczne?" wprowadził dzieci w obszar dbałości o zdrowie własne i swoich najbliższych w nawiązaniu do zasad prawidłowego odżywiania. Na zakończenie programu dzieci otrzymały piękne pamiątkowe publikacje nawiązujące do poznawanych treści edukacyjno - wychowawczych.

Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Główne założenia programu:

Dzieci dowiedziały się co to znaczy ,,ekologiczny'', skąd się biorą i dlaczego warto wybierać produkty ekologiczne oraz jak je rozpoznać. Uczyliśmy się z książek, które otrzymały dzieci. Poznaliśmy i omówiliśmy piramidę zdrowego odżywiania. Dzieci dowiedziały się co zrobić by nasz dom był bardziej ekologiczny - wspólnie rozwiązywaliśmy karty pracy dotyczące tego zagadnienia. W parach dzieci ułożyły z wyciętych kawałków oraz pokolorowały piramidę zdrowego odżywiania oraz zaprojektowały własne ekologiczne torby na zakupy. Wyszukiwaliśmy i rozpoznawaliśmy znak produktów ekologicznych na produktach spożywczych.