Powitanie wiosny

Dnia 22 marca powitaliśmy wiosnę w naszym przedszkolu. Podczas zajęć edukacyjnych tańczyliśmy radosny taniec z tęczowymi obręczami do utworu pt. ,,Wiosna, obudziły się motyle”. Wiedzę przyrodniczą na temat wiosennych symboli utrwaliliśmy, rozwiązując zagadki słowne. Poznaliśmy ludowe zwyczaje wiosenne: topienie Marzanny i chodzenie z gaikiem. W ramach zabaw plastycznych wykonaliśmy ekologiczne tulipanki z papierowych rolek. Na wiosnę warto też zadbać o tężyznę fizyczną, stąd też mini olimpiada, a w niej konkurencje: chodzenie po linii z woreczkiem na głowie/stopie, taniec z piłką w parze, rzut woreczkiem do celu, wyścigi taczek.  Tego dnia dominował kolor zielony, a chętne dzieci przebrały się za wiosenki i wiosenne ludki.

Nagrodzono również dzieci za udział w konkursie literacko-plastycznym pod hasłem ,,Przyroda polska i ja". Gratulujemy.