Zielony ogródek

Sówki założyły zielony ogródek w sali. Celem zajęć było wzbogacenie wiedzy dotyczącej hodowania wybranych roślin, wyrabianie nawyków zdrowego odżywiania oraz praca zespołowa. Dzieci z dużym zainteresowaniem przyglądały się zgromadzonym przedmiotom w sali (pojemniki z ziemią, doniczki, podstawki, słoiki, łopatki, grabki, konewka), a także nasionom i cebulkom. Przed przystąpieniem do pracy poznały również warunki jakich potrzebują rośliny do wzrostu. Po dokładnym omówieniu i pokazie poszczególnych czynności przez nauczyciela dzieci samodzielnie siały rzeżuchę w pojemniczkach wyłożonych watą, sadziły cebulkę w doniczkach z ziemią, pomidory, owies i szczypior. Założyliśmy także hodowlę fasoli kładąc fasolę na gazie w słoiku z wodą. Doniczki z wysianymi nasionami zostały umieszczone w kąciku przyrody, który znajduje się w sali. Dzieci będą systematycznie podlewały roślinki i obserwowały ich wzrost . Gdy wyrosną, będą bogatym źródłem witamin i zdrowym dodatkiem do kanapek.