Dzień kota

W trzecim tygodniu lutego nasze popołudniowe aktywności oscylowały wokół tematu czworonożnych przyjaciół, a to za sprawą ,,nietypowego święta” - „Święta kota”, które obchodziliśmy 17 lutego. W ramach zajęć przedszkolaki oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji domowych pupili. Były także wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, instrumentacja muzyczna przy piosence pt. ,,Myszki i kot”, „kocie masażyki”, rozwiązywanie zagadek – „Z jakiej bajki jest ten kot?”, ćwiczenia na spostrzegawczość – ,,Bystre oczko. Koci świat”. Dzieci wykonały także kocie maski techniką origami oraz ćwiczyły sprawność grafomotoryczną, pisząc po śladzie i kolorując na karcie pracy w formacie A3. Obejrzały także kilka ciekawych bajek z cyklu Kot-O-Ciaki. Sympatyczne kotki zachęcały dzieci do jedzenia owoców i warzyw czy też opowiedziały o ząbkach mleczakach i higienie jamy ustnej.

Podczas wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.