Mikołajki w przedszkolu

Siwa broda i spodnie na szelkach,
ciepłe buty i czapka czerwona.
Już zaczyna pakować prezenty
i za chwilę przyjedzie tu do nas.

Ref.: Czy Wy wiecie, czy wiecie, jest jedyny na świecie.
To nasz stary znajomy Mikołaj (2x)

Nie zapomni o mamie i tacie,
zawsze miły jest i uśmiechnięty.
Wszystkim dzieciom i dużym, i małym
zawsze lubi rozdawać prezenty.

Ref.: Czy Wy wiecie, czy wiecie, jest jedyny na świecie.
To nasz stary znajomy Mikołaj (2x) „

4 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy hucznie imieniny Mikołaja. Już od rana słychać było gwar dzieci ubranych w tym szczególnym dniu w kolorze czerwonym, na głowach widniały mikołajkowe czapeczki i reniferowe poroża.

W tym dniu nie mogło zabraknąć prezentów, które przyniósł Mikołaj, tańców, zawodów sportowych i uśmiechów na twarzach wszystkich dzieci. W oczekiwaniu na św. Mikołaja, przedszkolaki brały udział w świątecznych tańcach i pląsach - zaprzęgi reniferów, łańcuch choinkowy. Ubierały choinki, przyklejając na rzepy filcowe ozdoby. Wysłuchały krótkiego opowiadania i uczestniczyły w mikołajkowym quizie. Śpiewały piosenki o tematyce świątecznej.

Tego dnia nagrodziliśmy także laureatów w konkursie plastycznym.

Mikołaj obdarował dzieci hojnie,mnóstwem pięknych prezentów i odrobiną zdrowej słodkości w pudełku dobra, a to dlatego, że dzieci w tym roku były bardzo grzeczne. :)