Święto Pluszowego Misia w przedszkolu

Miękki, puchaty i taki z łatką… 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Najlepszy przyjaciel, który zna dziecięce radości, smutki i tajemnice – wydawałoby się, że misie towarzyszyły dzieciom od zawsze. Jednakże kariera misia-zabawki rozpoczęła się wcale nie tak dawno…

Mianowicie, w listopadzie 1902 r. ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore „Teddy” Roosevelt polował w jednym z lasów stanu Missisipi. Współtowarzysze prezydenta przeznaczyli na trofeum młodego niedźwiadka. Gdy Roosevelt ujrzał bezbronne zwierzątko, odmówił oddania strzału i kazał puścić wolno niedźwiadka. Epizod ten przedstawił na rysunku Clifford Berryman, a jego grafika ukazała się w gazecie „The Washington Post”. Stała się ona inspiracją dla sklepikarza z Brooklynu, Morrisa Mitchoma do produkcji pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy, za specjalnym pozwoleniem prezydenta. Miś zdobywał coraz większą popularność, stając się ulubioną maskotką dzieci na całym świecie oraz bohaterem książek, bajek i filmów.

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

W naszym przedszkolu , jak co roku od wielu lat, 25 listopada obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia.

W tym dniu poznaliśmy historię powstania święta pluszowego misia. Wszystkie dzieci brały udział w różnych konkursach i zabawach ruchowych, śpiewały i tańczyły przy misiowych piosenkach i mówiły wierszyki.  Został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny, w którym wszystkich uczestników nagrodzono i obdarowano wielkimi brawami! wykonaliśmy piękne prace plastyczne, na których znalazły się nasze ukochane niedźwiadki.

Śpiewaliśmy, tańczyliśmy, recytowaliśmy wiersze o naszych ulubionych pluszakach, wzięliśmy udział w zawodach sportowych.

Na koniec wspaniałych zabaw dotyczących pluszowego misia ze smakiem zjedliśmy misiowe ciastka.