Europejski Tydzień Kodowania

Sówki wzięły udział w CodeWeek, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. Przedszkole Samorządowe nr 77 „Rumiankowe Przedszkole’’ w Białymstoku również zostało zgłoszone i wpisane na mapę europejskich działań z wydarzeniami w ramach CodeWeek. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Nauka programowania pozwala na rozwijanie logicznego, analitycznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów i umiejętności pracy zespołowej. Rozwija kreatywność oraz pozwala odkrywać i rozwijać uzdolnienia dzieci, a także drzemiące w nich pasje. Poprzez proste sterowanie Photonem, dzieci uczyły się programować ruchy robota. Projektowaliśmy program robota używając prostych symboli instrukcji. Uczyliśmy się kodowania przy użyciu maty oraz kolorowych kubeczków i kartoników. Przy użyciu strzałek kierunkowych  dzieci tworzyły kod, który przeprowadził wiewiórkę do drzewa pomijając przeszkody. Układaliśmy piramidy z kubków i próbowaliśmy rozkodować zakodowany obrazek na karcie pracy. Za zrealizowane zadanie został nam przyznany certyfikat.