DZIEŃ MUZYKI

W grupie ,,Sowy” obchodziliśmy ,,Światowy Dzień Muzyki”. Nasze przedszkolaki przeniosły się do krainy dźwięków, aby wspólnie bawić się muzyką. Dzieci miały możliwość posłuchania różnych gatunków muzyki. Poznaliśmy instrumenty i ich dźwięki. Omówiliśmy wygląd i budowę poszczególnych instrumentów muzycznych. Zadaniem dzieci było rozpoznać i nazwać dany instrument oraz połączyć go z usłyszanym dźwiękiem. Każde dziecko, miało możliwość spróbowania samodzielnej gry na instrumentach, odkrywając przy tym swój talent muzyczny. Razem stworzyliśmy prawdziwą orkiestrę i wykorzystaliśmy bum bum rurki do instrumentacji piosenki. Przedszkolaki aktywnie brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną pt. ,,Nutki”. To wyjątkowe spotkanie z muzyką uświadomiło dzieciom, że warto poświęcić czas na naukę gry na wybranym instrumencie, gdyż muzyka jest nieodłączną częścią życia człowieka i wpływa pozytywnie na zdrowie i kształcenie jego zmysłów.