Udział w sesji Rady Miejskiej Białegostoku

W dniu 25 listopada 2019 roku delegacja dzieci z " Rumiankowego Przedszkola" - Pola i Martyna z grupy V " Sowy" wraz  dziećmi z Przedszkola Samorządowego Nr 76  i Przedszkola Samorządowego Nr 82 wzięły udział w sesji Rady Miasta Białystok wieńczące obchody 30 rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Dzieci wręczyły w niebieskim pudełku  Prezydentowi Miasta Białegostoku Panu Tadeuszowi Truskolaskiemu oraz Przewodniczącemu Rady Miejskiej Panu Łukaszowi Prokorymowi propozycje z 44  białostockich przedszkoli do projektu " Białystok Miasto dziecięcych marzeń"  w formie pisemnej i rysunkowej. Kwiaty w kolorze biało- niebieskim oraz wiersz " Przedszkolne marzenia" zaprezentowany na forum Rady Miasta przez dzieci został przyjęty z entuzjazmem i radością. dzieci otrzymały od Pana prezydenta kosz cukierków i zapewnienie, ze na pewno Rada Miasta Białegostoku rozpatrzy i spełni wybrane dziecięce marzenia. Przedszkolaki wysłuchały również wykładu o sytuacji dzieci w latach 20- tych w świecie oraz o historii uchwalenia Konwencji praw dziecka w Polsce. To był debiut przedszkolaków na sesji Rady Miejskiej, a być może ktoś z nich kiedyś zasiądzie w tym miejscu , by rozpatrywać wnioski i spełniać plany i marzenia innych ludzi- dzieci i dorosłych. Zostaliśmy przyjęci przez Władze Miasta Białegostoku z wielkim szacunkiem. Najmłodsi mieszkańcy miasta zasiedli w pierwszych miejscach tak ważnych dla nas Białostoczan.

Dzieci zaprezentowały wiersz na forum Rady Miejskiej:

„ Przedszkolne Marzenia”

Przynieśliśmy w niebieskim pudełku

Nasze małe marzenia.

By nasz piękny Białystok,

Rozkwitał radosnym gwarem dzieci,

By  w sercach dorosłych,

Szare dni i krople deszczu,

W ciepłe gesty przyjaźni i uśmiechy  zamieniał.

Prosimy dziś Radę Miasta

Wybierzcie najpiękniejsze przedszkolne życzenia,

By jak dobra wróżka,

Złotą różdżką wyczarować,

Miasto szczęśliwych dzieci,

Które kiedyś dorosną,

I zbiorą się w tym  ważnym miejscu,

By spełniać inne dziecięce  pragnienia .

Dziękujemy serdecznie za tak piękne przyjęcie i wsłuchanie się w  prawa dziecka.

większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5 większy obrazek nr 6 większy obrazek nr 7