Jesienne wydarzenia w przedszkolu

Jesień w przedszkolu jest kolorowa i aktywna. W dniu 25 października 2019 roku Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach interaktywnych w Planetarium. Wielki namiot , a w nim Ludek zaprosił dzieci do lotu rakietą w kosmos, gdzie oglądały planety, gwiazdy, księżyc. To była niesamowita przygoda w kosmosie. Dzieci były zachwycone pięknem i wielkością kosmosu, rozświetlonego nieba nocą.

W dniu 29 października dzieci brały udział w zajęciach Grupy Ratowniczej  Medicus z Warszawy. Dzieci dowiedziały się jak należy zachować się podczas wypadku, jak dzieci mogą pomóc osobom potrzebującym pomocy medycznej. Utrwaliły numery telefonów ratowniczych głównie- 112. Kiedy i gdzie należy dzwonić gdy stanie się coś nieoczekiwanego, kiedy nie ma dorosłych by prosić o pomoc. Dowiedziały się również jak należy zachowywać się podczas wizyty pogotowia ratunkowego oraz pobytu w szpitalu. Pomagał im w tym wielki pluszowy miś. Na koniec zwiedziły samochód ratowniczy.

W listopadzie  2019 roku grupa IV " Biedronki"  i grupa V " Sowy"  były na wycieczce " Świat gadów"- tropikalna zabawa i nauka. Dzieci uczestniczyły w zajęciach z wykorzystaniem naturalnych okazów zwierząt: węży, żółwi, wielkich jaszczurek, kameleonów, lagwamów, agamów, waranów. Dzieci mogły dotykać zwierząt, zapoznać się z ich życiem i zwyczajami w bezpieczeństwie ze strony organizatorów. Obejrzały również film animowany przybliżający świat gadów, a w pracowni wykonały pamiątkową maskotkę z materiału- węża, którą ozdobiły w kolorowe wzory. To było niezwykłe spotkanie z gadami w jesienny , słotny dzień.