Spotkanie z farmaceutą

W dniu 13 czerwca 2019 roku w grupie III "Sowy" w ramach realizacji programu preorientacji zawodowej odbyło się zajecie edukacyjne z Panią Małgorzatą- mamą Julianny, która jest farmaceutą. Dzieci miały okazję poznać pracę farmaceuty w aptece. Robiły maść wg. recepty, ucierały i mieszały odpowiednie składniki w podanych proporcjach, zwijały bandaże. Dzieci dowiedziały się dlaczego nie należy uczęszczać do przedszkola w czasie choroby, jak dbać o swoje zdrowie. To było bardzo ciekawe spotkanie. Dzieci deklarowały, ze chcą kiedyś zostać farmaceutą. Dowiedziały się jak długo trzeba się uczyć, jakie studia wybrać, by później pomagać ludziom chorym sprzedając i wykonując lekarstwa w aptece, w laboratorium.

Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie za piękne spotkanie promujące postawy zdrowotne wśród dzieci oraz zawód farmaceuty.