Zajęcia otwarte w grupie I Motylki

W dniu 16 maja 2019 roku w grupie I Motylki odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Zajęcia odbyły się w planowanych godzinach zajęć edukacyjnych ujętych w ramowym rozkładzie dnia zgodnie z  realizacją podstawy programowej. Pani Dorota poprowadziła zajęcia edukacyjne zgodnie z planowaną tematyką tygodnia- majowa łąka. Podczas zajęć edukacyjnych dzieci operowały pojęciami: łąka, nazwami owadów i zwierząt mieszkających w tym ekosystemie. Klasyfikowały i przeliczały owady, zwierzęta łąki w zakresie 1-4- elementów, posługiwały się pojęciami przestrzennymi: nad, pod, obok, na oraz nazwami kolorów. Dzieci również ilustrowały ruchem piosenkę o wiosennej łące i jej mieszkańcach, śpiewając refren piosenki. Do zabawy ze śpiewem przyłączyli się również rodzice dzieci. Na koniec dzieci wykonały papierową biedronkę- pracę przestrzenną. Można było zaobserwować umiejętności dzieci w zakresie samodzielnego ciecia nożycami, klejenia wg. instrukcji słownej nauczyciela.  Rodzice również uczestniczyli w tym etapie zajęć z dziećmi. Podczas zajęć edukacyjnych można było zaobserwować wiedzę i umiejętności dzieci dotyczące realizowanej tematyki tygodnia, a także sposób prowadzenia zajęć edukacyjnych przez nauczyciela. Widoczne były relacje rówieśnicze, a także  dzieci z nauczycielem. Po rocznym pobycie w przedszkolu dzieci 3- letnie aktywnie uczestniczą w zajęciach, wykazują zainteresowanie , wykonują polecenia nauczyciela kierowane indywidualnie do dziecka, jak również do całej grupy. Widoczny był wyższy poziom koncentracji uwagi i aktywności dzieci.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przybycie na zajęcia edukacyjne w godzinach porannych.