Msza święta rekolekcyjna

W dniu 9 kwietnia 2019 roku w kościele parafialnym świętej Królowej Jadwigi odbyła się msza święta rekolekcyjna wielkopostna z udziałem dzieci 5- 6-letnich z grupy " Sowy" i "Pszczółki", które uczęszczają na religię katolicką po deklaracji złożonej przez rodziców dzieci w roku szkolnym 2018/2019.

Mszę świętą odprawił ksiądz Kamil Ciulkin,przygotowując duchowo dzieci do obchodów Świąt Wielkanocnych. Zamiast kazania było przygotowane przedstawienie z udziałem młodzieży ze Scholi. Dzieci złożyły w ofierze modlitewne intencje w formie serduszek, które wypisali wspólnie z rodzicami w domu. We mszy świętej dzieci uczestniczyły bardzo aktywnie , śpiewały przygotowane pieśni, modlitwę wiernych. Zjednoczyły się przy ołtarzu w modlitwie Ojcze nasz z kapłanem, nauczycielami i personelem przedszkola oraz uczestniczącymi rodzicami we mszy. Od kilku lat msza święta rekolekcyjna z udziałem starszaków jest pięknym duchowym przeżyciem i zjednoczeniem w "Rodzinie Rumiankowego Przedszkola".

Dziękujemy serdecznie księdzu proboszczowi Andrzejowi Brzozowskiemu za podtrzymanie naszej przedszkolnej tradycji i możliwość udziału we mszy świętej  oraz księdzu Kamilowi Ciulkin za przygotowanie kazania do dzieci i sprawowanie mszy świętej w naszej  parafii Św. Jadwigi Królowej . Dziękujemy również uczestniczącym Rodzicom dzieci za wspólną modlitwę.