Projekt edukacyjny " Numizmatyka dla Smyka"

20 marca 2019 roku w " Rumiankowym Przedszkolu" rozpoczęła się realizacja projektu unijnego z udziałem dzieci 5-6- letnich - grup " Sowy" i "Pszczółki". Program autorski " Numizmatyka dla Smyka" Pana Jacka Sarosiek, przy współpracy Narodowego Banku Polskiego oraz komisu numizmatycznego Pana Niemczyka obejmuje 3 spotkania o tematyce " Monety"- 20.03.2019 r, " Banknoty"-27.03.2019 r,  " "Plastikowe pieniądze- karty płatnicze"-03.04.2019 r. Po pierwszym spotkaniu dzieci poznały historię płatnicze- słowa płótno, słono zapłacić- zyskały inny wymiar. Dzieci dowiedziały się jak i kiedy ludzie zaczęli produkować pieniądze , by opłacać towary, usługi. Dzieci na koniec zajęć otrzymały numizmatyczne monety. Miały też możliwość zaprojektowania własnej monety i wykonania jej na zajęciach plastycznych. Pomysłowość i kreatywność  dzieci w tej dziedzinie jest naprawdę bardzo imponująca. To były bardzo interesujące zajęcia. Dzieci bardzo pozytywnie wyrażały się o ich przebiegu. Ekonomia, przedsiębiorczość dominuje w dzisiejszym świecie. Dzieci otrzymały pierwsza lekcję już w przedszkolu, by mogły dalej kształtować swoje postawy i pasje.

Dziękujemy Panu Jackowi Sarosiek za piękne przygotowanie zajęć edukacyjnych na poziomie dzieci w wieku przedszkolnym, wzbogacone w ciekawe pomoce dydaktyczne, prezentację multimedialną i prawdziwe monety. Dzieci dopytują się już o następne spotkanie z Panem Jackiem :-)