spotkanie z poetką Józefą Drozdowską

14 grudnia 2018 roku w " Rumiankowym Przedszkolu" gościliśmy poetkę, pisarkę, regionalistkę Panią Józefę Drozdowską, która przyjechała do nas z miejscowości Jeziorki koło Augustowa . Pani Józefa Drozdowska była wielokrotnie nagradzana m.in. Nagrodą Stowarzyszenia Literackiego w Suwałkach za książkę dla dzieci " Rozmowy z Izabelką" , Złotą Buławą Hetmańską za cykl wierszy " Mieszkający nad Biebrzą",  Nagrodą Literacką Białostockiego Gryfu. Jej utwory zamieszczano w antologii literatury dziecięcej, tłumaczono na język białoruski, litewski i esperanto. Celem spotkania było przybliżenie autorskiej  twórczości dla dzieci, a także zapoznanie ich z tradycjami regionu, kulturą wiejską oraz zwyczajami panującymi dawniej wśród dzieci i dorosłych w związku z obchodzonym Jubileuszem 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę . Niezwykle ciepła, bardzo wrażliwa osobowość oraz opowiadania poetki wzbogacone dawnymi przedmiotami wzbudziła duże zainteresowanie wśród przedszkolaków. Pani Józefa Drozdowska na pamiątkę spotkania podarowała dzieciom autorską książkę " Jeżyk" oraz piękne zdjęcie ulubionego kota Pimpusia ze specjalną dedykacją.

Dziękujemy serdecznie Pani Józefie Drozdowskiej za piękne spotkanie, przeniesienie nas do dawnych czasów i świata swojej twórczości. Dziękujemy również Pani Katarzynie Janowicz- Timofiejew za zorganizowanie autorskiego literackiego spotkania.