VIII edycja Przeglądu Recytatorskiego " Co w trawie piszczy?"- Na skraju puszczy- etap wojewódzki

W dniu 23 listopada 2017 roku w " Rumiankowym Przedszkolu " odbył się etap wojewódzki Przeglądu Recytatorskiego " Co w trawie piszczy?"  pod hasłem " Na skraju puszczy"  z udziałem dzieci, nauczycieli i rodziców z białostockich i podlaskich przedszkoli. Wiersze przyrodnicze o zwierzętach, lesie, ptakach, owadach- słowem wszystkiego co kojarzy się z puszczą recytowało 17 dzieci z 10 placówek PS Nr: 77, 39, 56, 76, 79, 51, 87, 83, Szkoły Podstawowej Nr 44 w Białymstoku oraz Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Supraślu.

Początek imprezy rozpoczął się od hymnu " Rumiankowego Przedszkola", a potem nadszedł czas na gawędy Simony Kossak z książki " Serce i pazur o uczuciach zwierząt", które przeczytały dzieci z grupy V- Pszczółki" - Hania Wejkowska i Piotruś Czernik. Z arcytrudnym zadaniem poradzili sobie znakomicie.

Honorowym patronatem przeglądu w tym roku zostali: Prezydent Miasta Białegostoku, RDLP, RDOŚ, Fundacja Zielone Płuca Polski, Nadleśnictwo Dojlidy, Towarzystwo Przyjaciół Energii Odnawialnej, Książnica Podlaska Filia Nr 7, Lukier Cukier- manufaktura słodyczy, Spółdzielnia Mieszkaniowa Słoneczny Stok, Wydawnictwo Nowa Era, Wydawnictwo MAC. Honorowi Goście zaszczycili naszą przedszkolną imprezę i ufundowali dzieciom wspaniałe nagrody w postaci statuetek przeglądu, książek i albumów przyrodniczych, kolorowanek, artykułów papierniczych oraz maskotek krasnali uszytych specjalnie na tę uroczystość.

Mali aktorzy świetnie wypadli na scenie, przełamując tremę, nieśmiałość prezentowali przyrodnicze wiersze polskich autorów z wielkim przejęciem i zaangażowaniem . Niejednokrotnie był to pierwszy występ na forum przed tak dużą publicznością. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem talentów recytatorskich dzieci.

To była piękna i bardzo radosna impreza przedszkolna, integrująca środowisko lokalne oraz rodzinę białostockich i podlaskich przedszkoli i szkół podstawowych.

Dziękujemy serdecznie za udział w przeglądzie wszystkim uczestnikom, rodzicom i nauczycielom. Wielkie podziękowanie kierujemy do Gości: Pani Elżbiety Tomaszuk, Pani Grażyny Chyra, Pana Jerzego Rutkowskiego, Pani Izabeli Horoszewskiej, Pani Karoliny Kiersnowskiej, Pana Pawła Wejkowskiego i Pana Tycjana Kuleszy, którzy zaszczycili swoja obecnością imprezę i przygotowali wiele wspaniałych niespodzianek dla dzieci.

Szczególne podziękowania należą się organizatorom VIII edycji przeglądu recytatorskiego: Pani Ewie Wróblewskiej, Pani Urszuli Czykwin i Pani Beacie Filipczuk- nauczycielom przedszkola.

Podczas przeglądu można było podziwiać piękne fotografie Podlasia wykonane przez Pana Marcina Czabana- białostoczanina, który w ten sposób dzieli się z nami swoją piękną pasją.

Wszystkim za wszystko dziękujemy i zapraszamy za rok :-) Dzięki takim imprezom szaruga jesienna przybiera słoneczne oblicze.