FESTYN RODZINNY

W dniu 12 czerwca w godzinach popołudniowych odbył się Festyn Rodzinny z udziałem wychowanków, rodziców i absolwentów przedszkola. Aura pogodowa w tym dniu nie była sprzyjająca, by wielki piknik odbył się w przedszkolu. Jednak nie przestraszaliśmy się deszczu i zorganizowaliśmy wszystko w pomieszczeniach przedszkolnych. Oczywiście nic nie zastąpi ogrodu, nawet najlepsze pomieszczenie, ale staraliśmy się wszystko zorganizować tak, by zaplanowane atrakcje odbyły się. Powitanie rodziców i otwarcie festynu dokonała Pani dyrektor , które łączyło się z podziękowaniem za cały rok współpracy z Radą Rodziców, rodzicami z grup, pracownikami przedszkola oraz specjalistami organizującymi zajęcia dodatkowe, odbyło się w głównym holu. W wytyczonych pomieszczeniach odbyły się: pokazy tańca zespołu mażoretek " Rumianki" oraz w wykonaniu seniorów: absolwentek przedszkola i szkoły podstawowej . W sali gimnastycznej Pan Tomasz Koniczek z Kangurkiem prowadzili zajęcia sportowe z "Przedszkoliady", w sali zabaw ruchowych można było poskakać na dmuchańcu, a w sali zajęć architektonicznych skonstruować budowle z Panią architekt. W sali teatralnej odbył się koncert dzieci ze Szkoły Muzycznej I stopnia działającej przy Szkole Podstawowej Nr 44 w Białymstoku. Na holu dzieci prezentowały swoje talenty muzyczne, taneczne, wokalne, recytatorskie, a w sali grupy I dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych z chustą animacyjną. W świetlicy przedszkola było najwięcej zainteresowanych, ponieważ tam panie malowały twarze dzieciom, a obok rozdawano watę cukrową sponsorowaną przez przewodniczącą Rady Rodziców Panią Małgorzatę Fiłonowicz. Około godziny 16.00, kiedy przestało padać pojawiła sie następna piękna atrakcja festynu. Do przedszkola przyjechały pieski wraz z właścicielami, które są tresowane przez Ośrodek Tresury w Pieczurkach. Dzieci i rodzice byli zachwyceni umiejętnościami treserskimi, które prezentowały pieski. Piknik oczywiście odbył się w przedszkolu dzięki paniom pracującym w kuchni przedszkolnej. Pyszny bigos zgromadził wielu smakoszy nawet wśród najmłodszych gości, którzy raczyli się kilkoma dokładkami. Nie daliśmy się zastraszyć pogodzie. Festyn odbył się i można powiedzieć, ze wszystkim się bardzo podobało, bo spędziliśmy czas wspólnie w pełnej integracji rodzinnej i przedszkolnej.

Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców, Rodzicom wychowankom i wszystkim osobom wspierającym nasze przedszkolne działania w organizacji festynu.