Msza święta w intencji przedszkola

w dniu 23 marca 2017 roku o godz. 10.00 w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Królowej Jadwigi odbyła się msza święta rekolekcyjna z udziałem wychowanków grupy III- Biedronki, IV- Sowy, V- Pszczółki uczęszczających na lekcje religii prowadzone przez księdza Pawła Kamińskiego. Mszę świętą ze specjalnym kazaniem  dla dzieci odprawił w intencji całej społeczności przedszkola: wychowanków, pracowników, rodziców zaproszony gościnnie ksiądz Jerzy Sęczek. Podczas mszy dzieci wzięły udział w rozmowie z księdzem na temat miłości, co to znaczy mieć twarde i miękkie serce? Kto nauczał by kochać wszystkich ludzi?. Dzieci uczestniczyły również aktywnie w modlitwie wiernych oraz ofiarowaniu darów na ołtarz. Wykonane samodzielnie serduszka z intencjami mszalnymi, piękny bukiet wiosennych tulipanów ofiarowały w procesji z darami. Pani Urszula Nejman prowadziła śpiewy dziecięce wspólnie z księdzem Pawłem. Na koniec wszyscy obecni na mszy świętej: dyrekcja, nauczyciele, personel , rodzice wychowanków, dziadkowie oraz wszystkie dzieci otrzymali błogosławieństwo. Dzieci zachowywały się w kościele bardzo grzecznie dlatego otrzymały liczne pochwały od księży i  pań z przedszkola.

Dziękujemy serdecznie księdzu proboszczowi Kazimierzowi Fiedorowiczowi,  księdzu Pawłowi Kamińskiemu za organizację mszy świętej, Księdzu Jerzemu Sęczkowi za odprawienie mszy świętej - rekolekcyjnej , która przygotowała dzieci na przeżycia religijne związane z przygotowaniem do Świąt Wielkanocnych.

Dziękujemy Rodzicom wychowankom oraz babciom i dziadkom za towarzyszenie dzieciom we wspólnej modlitwie podczas mszy świętej.