Mikołajki w Przedszkolu

6 grudnia 2016 w Imieniny Mikołaja odbyła się uroczystość przedszkolna z udziałem wszystkich wychowanków. Aby zaznaczyć uroczysty dzień dzieci były ubrane w mikołajkowe czapeczki i inne gadżety świąteczne, oczywiście w ulubionym kolorze Mikołaja -czerwonym. Wszyscy tego dnia byli bardzo grzeczni, bo to niezwykły sposób obdarowania prezentami przez oczekiwanego Gościa jest już tradycją od setek lat. Dzieci brały udział w konkursach, tańcach, prezentowały swoje talent na scenie. A gdy przybył Mikołaj z prezentami, to była kulminacja uroczystości- rozmowy, wspólny taniec. Trudno było się rozstać z tak długo oczekiwanym Gościem, ale inne dzieci też oczekiwały na prezenty. Tego dnia odbyło się uroczyste rozstrzygniecie konkursu plastycznego " Portret Mikołaja". Nagrody zdobyło 25 dzieci, choć wszystkie prace plastyczne były przepiękne. To był kolejny piękny dzień dla Przedszkolaków, który zapowiadał piękne przedświąteczne dni.