Wirus RSV

Otrzymaliśmy informację o zachorowaniach dzieci i hospitalizacji na wirus RSV wywołującego silną infekcje układu oddechowego, w tym zapalenia oskrzeli i płuc. Prosimy rodziców o wykazanie czujności i obserwację dzieci z dolegliwościami takimi jak: silny kaszel i katar, podwyższona temperatura. Jest to bardzo trudny do wyleczenia wirus, wymaga terapii antybiotykowej pod nadzorem lekarza.

Prosimy Rodziców ,aby dzieci z w/w objawami nie były przyprowadzane do przedszkola.

W związku z częstymi infekcjami, w tym zgłaszanych przez rodziców zachorowań na covid-19, zwracamy się z apelem o przestrzeganie na terenie przedszkola procedury bezpieczeństwa, szczególnie odnosi się do noszenia maseczek, rękawic lub dezynfekcji rąk przy wejściu do placówki.

Bogusława Czyrska

dyrektor przedszkola